Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Gospodarka Podlasia jest skazana na niszowość

Gospodarka podlaska jest skazana na niszowość - tam musimy szukać naszej drogi. Nie mamy takiego portfela klientów żeby stać się znaczącym graczem - stwierdził Wojciech Winogradzki, prezes zarządu T-Matic z Grupy Computerplus.


Autor: wnp.pl
Data: 03-10-2018, 18:23
Fot. Shutterstock

- W biznesie są trzy możliwe drogi – "get big, get niche or get out" (będziesz duży, znajdziesz niszę lub wypadasz z gry - red.) - Stwierdził Wojciech Winogradzki podczas sesji „Nowa gospodarka a regionalne strategie innowacji - wyzwania i szanse”, zorganizowanej w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Jego zdaniem część podlaskich przedsiębiorców potrafiła taką niszę znaleźć – np. firmy produkujące urządzenia precyzyjne czy implanty medyczne. Jednak te firmy stanęły przed innym, również dużym problemem - finansowania.

- Taka niszowa działalność wymaga specjalistycznych kompetencji, charakteryzuje duże zaawansowanie technologiczne, ale ze względu na skalę działalności ogranicza szansę na finansowanie i szybki rozwój - powiedział Winogradzki.

- Ale finansowanie to nie koniec problemów - istnieje również pewna bariera mentalna. Odnoszę wrażenie, ze tocząca się dzisiaj dyskusja społeczna wskazuje, że bardziej myślimy o przeszłości niż o przyszłości i o tym co należy zrobić, by ta przyszłość była jak najlepsza – stwierdził.

Czytaj więcej: WNP.pl

© Portal Spożywczy 2020-07-12 01:57:21