Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Biedronka tłumaczy się z niefortunnych ogłoszeń rekrutacyjnych

Dyskonty biją się o pracownika, więc oferują coraz lepsze pensje. Jak czytamy w serwisie Wirtualna Polska, w Międzyzdrojach lokalna Biedronka oferuje zarobki od 3250 zł brutto, ale czy każdy ma równe szanse?


Autor: wp.pl
Data: 12-10-2018, 14:57
fot. Shutterstock

Na plakacie w jedynym sklepie sieci w Międzyzdrojach jest przedstawiony mężczyzna - i podana jest pensja 4100 zł brutto. Z drugiego uśmiecha się kobieta - jej oferuje się już tylko 3250 zł miesięcznie. 

Portal Wp.pl dowiedział się, że "męski" plakat promuje pracę na stanowisku zastępcy kierownika sklepu, podczas gdy ten "damski" - pracę na kasie. Wszystkie plakaty w sklepie są identyczne - nie ma żadnego "damskiego" z ofertą kierowania sklepem.

Biedronka zapewnia, że każdy jest w sieci mile widziany i że płeć nie ma znaczenia. - Podkreślamy, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą aplikować do pracy w naszej sieci, bez względu na to, czy jest to oferta pracy jako sprzedawca-kasjer czy kierownik - mówi Wirtualnej Polsce Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.

W przesłanym do Wp.pl mailu biuro prasowe załączyło ofertę pracy na wicekierownika sklepu w Sobótce z serwisu rekrutacyjnego. I rzeczywiście - jest tam zdjęcie kobiety.

 

© Portal Spożywczy 2020-05-27 12:11:53