Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Walmart wprowadzi wózki sklepowe nagrywające rozmowy klientów

Walmart złożył wniosek o patent na inteligentne, biometryczne uchwyty na wózkach sklepowych, które pozwoliłyby detaliście uzyskać bezprecedensowe informacje na temat osoby pchającej wózek w sklepie - podał serwis Geek.com.


Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail
Data: 17-10-2018, 14:05
fot. shutterstock

Uchwyty powinny "czytać z ręki" lepiej niż wróżka: rejestrować bicie serca i temperaturę ciała, ale także wiedzieć, jak duże są dłonie klienta, jak miękkie, jak wilgotne, a nawet w jakim stopniu pochłaniają tlen.

Wózek może również rejestrować informacje o ruchach i środowisku wózka: mierzy prędkość wózka i uczy się jego lokalizacji przez połączenie z siecią bezprzewodową. Zapisywana jest nawet temperatura w sklepie. Dzięki wbudowanym mikrofonom wózek rejestruje również dźwięk w środowisku. Walmart twierdzi, że ta funkcja jest przydatna, aby dowiedzieć się, jakie natężenie hałasu jest w sklepie, ale potencjalnie koszyk może wkrótce podsłuchać rozmowy klientów.

Walmart wymienia kilka możliwych zastosowań inteligentnego wózka: firma chce się dowiedzieć, ile osób odwiedza określone przejścia i jak długo tam przebywają, wykorzystując lokalizację i śledzenie ruchu. Walmart chce także ulepszyć jakość obsługi, np. poprzez pomoc klientowi, u którego wykryto przyspieszone bicie serca. Wózek może nawet poinformować pracowników o tym, że ktoś się przewrócił.

© Portal Spożywczy 2020-10-28 12:17:39