Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes GK Specjał na FRSiH: Chcemy być ważnym graczem na rynku retail (wideo)

Chcemy być ważnym graczem na rynku hurtowym, dystrybucyjnym, detalicznym i franczyzowym - powiedział Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 19-11-2018, 14:49
powiedział Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał. Fot. PTWP

 Co się działo w Grupie Kapitałowej Specjał w ciągu ostatnich trzech kwartałów?

Trzy kwartały 2018 roku były dla nas czasem wytężonej pracy. Z jednej strony zakończyliśmy fuzję, przejęcie większościowego pakietu udziałów w firmie franczyzowej Rabat Detal. Równolegle podpisaliśmy umowę na przejęcie 100 proc. udziałów w firmie Aligator, która posiada 21 sklepów spożywczych na terenie Dolnego Śląska. Trzy miesiące temu otworzyliśmy też oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim, także wiele się w tym czasie działo. Równolegle prowadzimy wiele rozmów, mamy wiele pomysłów i ambitnych planów.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czy te fuzje i przejęcia to element strategii Państwa firmy?

Uważamy, że bycie w miejscu, w którym jesteśmy, to nie „najwygodniejsza” pozycja biznesowa. Polski rynek hurtu i detalu mocno się konsoliduje, mamy wiele przykładów z ostatniego roku i chcemy być ważnym graczem na tym rynku, jeśli chodzi o hurt i dystrybucję, detal i franczyzę. Stąd też z jednej strony rozwój organiczny. Ten rozwój organiczny to prawie 20 proc. wzrostu LfL, co jest bardzo ważnym i dużym osiągnięciem. Mało która firma może się takim osiągnięciem pochwalić. A z drugiej strony to są właśnie przejęcia i konsolidacje, które cały czas chcemy kontynuować.

Jakie plany ma Państwa firma na 2019 rok?

Przede wszystkim planujemy wyciągnąć jak najwięcej synergii z tych przejęć, zwiększyć sprzedaż i urentownić przejęte biznesy - to jest pierwszy cel. Drugi cel to być graczem hurtowym na całym rynku polskim. Przyglądamy się firmom, które są zainteresowane, żeby się z nami połączyć. Rozmowy nie są oczywiście łatwe, to są rozmowy, które często trwają bardzo długo, natomiast mam nadzieję, że w tym roku lub w przyszłym będziemy mogli zakomunikować związane z tym informacje.

© Portal Spożywczy 2021-04-21 01:42:47