Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

McCormick otwiera w Łodzi pierwsze w Europie Centrum Kariery

McCormick, producent przypraw i produktów smakowych oraz właściciel polskich marek Kamis i Galeo, wpisując się w trend dynamicznego rozwoju Łodzi, otworzył tam swoje pierwsze w Europie Centrum Kariery. Jest to miejsce, dedykowane studentom, specjalistom, menadżerom.


Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr
Data: 21-11-2018, 11:41
fot. materiały prasowe

Tylko w Łodzi pracuje przeszło 20000 pracowników w kilkudziesięciu centrach usług wspólnych. Miasto charakteryzuje się również jednym z największych procentowych wzrostów zatrudnienia w branży – 16% od I kw. 2017 r. do I kw. 2018 r jak pokazuje raport Stowarzyszenia Liderów Sektora Usług Biznesowych.

McCormick chce być atrakcyjnym pracodawcą dla mieszkańców Łodzi i dlatego firma otworzyła tutaj swoje pierwsze w Europie Centrum Kariery. McCormick Career Center jest pierwszym w mieście miejscem, w którym kandydaci będą mieli okazję poznać mechanizmy działania branży usług wspólnych (Obsługa klienta, Zapewnienie jakości produktu, Administracja danych, HR, Finanse), spotkać się z pracownikami poszczególnych zespołów w organizacji czy otrzymać szczegółowe informacje na temat możliwości rozwoju kariery zawodowej w strukturach McCormick Shared Services Center. Zdobędą tutaj również dodatkową wiedzę na warsztatach i szkoleniach, a także będą mieli możliwość wziąć udział w inicjatywach rozwijających konkretne kompetencje oraz zainteresowania.

- Ideą tego przedsięwzięcia jest umożliwienie łodzianom odnajdowania pasji w życiu zawodowym i czerpania z naszego ponad stuletniego, międzynarodowego doświadczenia. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kandydatów i chętnie dzielimy się wiedzą. Jesteśmy przekonani, że powstałe miejsce przyczyni się do rozwoju potencjału drzemiącego w mieszkańcach Łodzi i będzie służyło im przy podejmowaniu ważnych, zawodowych decyzji – podkreśla Joanna Pawlicka, HR Manager, McCormick Shared Services – EMEA.

W 2011 roku McCormick kupił polską firmę Kamis, która ma zakład w podwarszawskim Stefanowie. Trzy lata później otworzył w Łodzi centrum usług wspólnych dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), które realizuje procesy z zakresu finansów, zasobów ludzkich, obsługi klienta czy zapewnienia jakości produktu. Dziś centrum usług wspólnych McCormick, które mieści się w biurowcu Nowa Fabryczna zatrudnia ponad 300 pracowników.

Firma McCormick jest producente, przypraw i produktów smakowych. Z roczną sprzedażą w wysokości 4,8 miliarda dolarów firma produkuje, sprzedaje i dystrybuuje przyprawy, mieszanki przypraw i inne smakowite produkty dla całego przemysłu spożywczego - punktów sprzedaży detalicznej, producentów żywności i firm gastronomicznych.

© Portal Spożywczy 2020-05-31 23:01:28