Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

E. Wedel zorganizował Czekoladowy Weekend w fabryce

Ponad dwa tysiące – tylu gości 8 i 9 grudnia odwiedziło fabrykę E. Wedel w Warszawie w ramach czekoladowego weekendu. Zwiedzający podczas spaceru specjalnym szlakiem wycieczkowym podpatrywali, jak powstają czekolady w tabliczkach, w gabinecie Jana Wedla poznali historię czekoladowego przedsiębiorstwa, a w galerii czekoladowych rzeźb spotkali się z Mistrzynią Czekolady E. Wedel – Joanną Klimas-Profus.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 11-12-2018, 12:22
fot. materiały prasowe

Wizyta rozpoczynała się od poczęstunku i wprowadzenia w świat wedlowskich czekolad. Uczestnicy przenosili się do Ghany, z której pochodzi kakao zawarte w czekoladach gorzkich E. Wedel. To właśnie kakao było tematem przewodnim tegorocznej edycji Czekoladowego Weekendu – z tej okazji Fabryka została udekorowana w zdjęcia, infografiki i naklejki przedstawiające owoc, bez którego czekolady by nie było. Następnie, goście ze specjalnego szlaku wycieczkowego podpatrywali, jak działa linia produkcyjna na której produkowane są wedlowskie tabliczki, a także przyglądali się, jak powstają czekoladowe rękodzieła w Pracowni Rarytasów.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie gabinetu historycznego Jana Wedla, który zbudował Fabrykę przy ul. Zamoyskiego i przeszedł do historii firmy jako zaangażowany społecznie innowator. W tym wyjątkowym miejscu odbywała się krótka lekcja czekoladowej historii, która rozpoczęła się w 1851 roku, gdy Karol Wedel otworzył przy ulicy Miodowej 12 pierwszy sklep, a obok niego parową fabrykę czekolady. Po wyjściu z gabinetu historycznego, goście przechodzili do galerii czekoladowych rzeźb, gdzie dekorując czekoladowe bombki czekała na nich Joanna Klimas-Profus, Mistrzyni Czekolady E. Wedel. Spotkanie z Mistrzyni Czekolady udowodniło gościom, że z czekolady można zrobić wszystko.

Czekoladowy Weekend został zorganizowany po raz szósty. 

LOTTE Wedel to firma o prawie 170-letniej tradycji. Od września 2010 roku Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, międzynarodowego koncernu założonego w 1948 roku. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to m.in. sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

© Portal Spożywczy 2020-10-20 00:23:46