Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Katolik Group: Rok 2018 był dla nas bardzo dynamiczny

W bieżącym roku mamy wiele planów na dalszy rozwój firmy. Priorytetem jest inwestycja w Raciborzu. Intensywnie przygotowujemy się do wypuszczenia na rynek konfekcji - mówi Paweł Katolik, prezes zarządu Katolik Group, globalnego dystrybutora dodatków piekarniczych i cukierniczych.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 09-01-2019, 08:42

- Rok 2018 przyniósł nam zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Był intensywny i ciekawy. Prawdę mówiąc tyle się działo, że nie zauważyliśmy kiedy dobiegł końca. W grudniu 2017 w drodze przetargu zakupiliśmy w raciborskiej strefie ekonomicznej dwie działki inwestycyjne o łącznej powierzchni 2 ha, które były zapowiedzią tego, co wydarzyło się w minionym roku. Tak jak wspominałem bardzo dynamicznego. Udało nam się ukończyć projekt budowy hali produkcyjno- magazynowej liczącej 4500 mkw, biurowca o powierzchni 700 mkw oraz zbiorników na siemię lniane o pojemności 4 tys. ton, które w tym roku staną w Raciborzu, przy ul. Komunalnej. W związku z dużym zapotrzebowaniem i rosnącą sprzedażą planujemy również uruchomić kolejną linię produkcyjną do czyszczenia ziaren. Na ten cel pozyskaliśmy aż 45 proc. środków zewnętrznych - mówi Paweł Katolik, prezes zarządu Katolik Group, globalnego dystrybutora dodatków piekarniczych i cukierniczych. 

Jak dodaje, w minionym roku oddział w Obornikach Śląskich bardzo mocno rozwinął sprzedaż, co skutkowało zakupem działki inwestycyjnej na tamtym terenie.   

- Mimo że rok, ze względu na globalną suszę i wzrost walut, do najłatwiejszych nie należał, powiększyliśmy portfel zamówień. Pozyskaliśmy 7 nowych, zagranicznych rynków zbytu. Wiemy, że dużo firm boryka się z brakami kadrowymi, nas ten problem szczęśliwie ominął. Do naszego zespołu dołączyło kilku cenionych specjalistów, m.in. do działu zakupów, marketingu oraz spedycji.
Każdego roku staramy się uczestniczyć w branżowych targach. W 2018 roku byliśmy na największych, tego typu przedsięwzięciach w Europie, m.in. w Paryżu, Kolonii i Poznaniu. Angażowaliśmy się również w życie lokalnego społeczeństwa i przedsiębiorczości. Uczestniczyliśmy m.in. w konferencjach dotyczących rozwoju biznesu w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - dodaje.

Zdaniem prezesa zarządu Katolik Group minusem ubiegłego roku był ogrom biurokracji i wciąż zmieniające się przepisy, które dały się firmie we znaki. 

W bieżącym roku firma ma wiele planów. Priorytetem jest inwestycja w Raciborzu. Oprócz przeniesienia siedziby firmy z Kietrza do raciborskiej strefy ekonomicznej, Grupa Katolik intensywnie przygotowuje się do wypuszczenia na rynek konfekcji.  

© Portal Spożywczy 2020-10-24 10:53:15