Oddział DSV w Błoniu obejmie swoją powierzchnią w sumie ponad 33 tys. metrów kwadratowych, w tym około 900 mkw powierzchni biurowej. Przeprowadzka do nowej lokalizacji umożliwi operatorowi nie tylko konsolidację operacji pozwalając na zastosowanie dodatkowych usprawnień i synergii efektywnościowych, ale także da niezbędną przestrzeń do dalszego rozwoju operacji DSV Solutions.

- Dzięki uruchomieniu nowego obiektu będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów z takich sektorów jak FMCG, retail czy farmacja. Możliwy stanie się tym samym dalszy rozwój naszych usług w zakresie choćby e-commerce czy copackingu. Wybór Parku P3 Błonie został podyktowany doskonałą lokalizacją oraz nowoczesną infrastrukturą, a dodatkowo doskonale wpisuje się w naszą strategię ciągłego zwiększania naszego udziału w rynku - mówi Adam Pawelczak, Supply Chain Director w DSV Solutions.

- Cieszę się, że kolejna duża, rozpoznawalna marka jaką jest DSV doceniła potencjał parku P3 Błonie. Jego dogodna lokalizacja w połączeniu z elastycznym podejściem P3 do potrzeb klientów sprawia, że od wielu lat jest on chętnie wybierany przez firmy z różnych branż. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i dostarczać powierzchnię jak najlepiej dostosowaną do ich wymagań – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Park P3 Błonie jest zlokalizowany zaledwie 27 km na zachód Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2, która jest częścią europejskiej trasy tranzytowej E30. W obiekcie zostały zastosowane takie udogodnienia jak panele z rdzeniem PIR (efektywniej izolujące budynek od warunków zewnętrznych), panele słoneczne do ogrzewania wody użytkowej oraz energooszczędne oświetlenie LED.