Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Smurfit Kappa rzuca wyzwanie opracowania produktu ograniczającego ilość odpadów niepodlegających recyklingowi

Smurfit Kappa wezwała światowych innowatorów, aby przyczynili się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych przyszłości.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 17-01-2019, 13:48

Lider w dziedzinie opakowań zainaugurował nowy konkurs w ramach swoich działań dążących do rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży: minimalizacji ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.

Smurfit Kappa rzuca wyzwanie projektantom, inżynierom, wynalazcom i myślicielom - zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią - do opracowania innowacyjnego produktu ograniczającego ilość odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego roku.

Dwa wyzwania konkursowe to: 1) Opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu ich zabezpieczenia podczas przechowywania i transportu; 2) Opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale eCommerce.

Konkurs trwa do piątku, 29 marca 2019 r. Zgłaszający z całego świata mogą przedstawiać swoje pomysły na jedno lub oba wyzwania. Zwycięzca każdego wyzwania otrzyma nagrodę w wysokości 8 000 euro, a jego pomysł zostanie zaprezentowany podczas Smurfit Kappa Innovation Event, które odbędzie się w maju 2019 r.

- Projektowanie opakowań odgrywa zasadniczą rolę w zmniejszaniu ilości odpadów wytwarzanych w codziennym życiu i w zapewnianiu bardziej zrównoważonej przyszłości. Celem konkursu Better Planet Packaging Design Challenge jest zainspirowanie światowej społeczności projektantów do pracy nad konkretnymi problemami w zakresie zrównoważonego projektowania opakowań. Z niecierpliwością czekamy na możliwość obejrzenia zgłoszeń oraz wybranie pierwszych, zwycięskich innowacyjnych rozwiązań w naszym konkursie - powiedział Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. innowacji i Rozwoju.

W roku 2019 inaugurujemy konkurs Design Challenge, który jest kluczowym aspektem w ramach działań Smurfit Kappa Better Planet Packaging (BPP).

Rozpoczęta we wrześniu 2018 inicjatywa (BPP), leży w centralnym punkcie naszej strategii biznesowej. Jej celem jest dostarczenie przełomowych rozwiązań w branży opakowań w celu zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości.

Więcej informacji na temat wyzwania oraz jak składać zgłoszenia można znaleźć na stronie Better Planet Packaging Design Challenge.

© Portal Spożywczy 2020-06-04 04:58:38