Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Eurocash ma sposób na niehandlowe niedziele

Grupa Eurocash wprowadziła kilka rozwiązań, które mają pozwolić klientom skorzystać z oferty sklepów nawet w niehandlowe niedziele. Jednym z nich jest mobilny sklep ABC na kołach, który działa w mniejszych miejscowościach. Możliwość dostawy w niedziele wprowadził także sklep internetowy działający na terenie miasta stołecznego - Frisco.pl.


Autor: dlahandlu.pl za eurocash blog
Data: 29-01-2019, 12:49
fot. shutterstock

Grupa kilka miesięcy temu przygotowała dla swoich partnerów przewodnik pt. "Jak skutecznie odpowiedzieć na niehandlowe niedziele".

Eurocash podkreśla, że sklepy znanych marek wydłużyły godziny pracy w piątek i w sobotę, aby zrekompensować brak sprzedaży w niedzielę. Zamknięcie sklepów w niedzielę wpływa na rozwój nowych technologii wspierających sprzedaż, takich jak aplikacje zakupowe z opcją dostawy w niedzielę, czy sklepy samoobsługowe.

Grupa wskazuje, że pierwotną intencją ustawodawcy w momencie wprowadzania ograniczenia handlu w niedziele, było zapewnienie wolnych niedziel dla pracowników dużych sieci detalicznych. Zatem zgodnie  z prawem właściciel małego sklepu może otworzyć sklep także w niedziele wolne od handlu. To dotyczy także sklepów działających w ramach sieci franczyzowej lub partnerskiej. Mimo wspólnego logo, należą do wielu, niezależnych przedsiębiorców.

- Dzięki przynależności do sieci franczyzowej, korzystają z rozpoznawalnej marki, wsparcia marketingowego czy rozwiązań logistycznych oferowanych przez operatora sieci. Ale koniec końców, każdy z tych przedsiębiorców działa na własny rachunek – to oni są pracodawcą, podatnikiem i oni jako przedsiębiorcy stawiają czoła codziennym ryzykom związanym z prowadzonym biznesem.- komentuje Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy. - Jako ich partner w codziennym biznesie uważamy, że tak jak dotychczas, każdy właściciel sklepu powinien mieć możliwość podjęcia indywidualnej decyzji, czy w wolny dzień otworzy sklep, stanie osobiście przy kasie i obsłuży konsumentów, czy też zdecyduje się na jego zamknięcie.

Więcej czytaj na dlahandlu.pl.

© Portal Spożywczy 2020-05-30 11:30:38