Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Zwalniani pracownicy Tesco otrzymają dodatkowo jedną pensję

Sieć Tesco ogłosiła regulamin zwolnień grupowych. Pracownicy otrzymają świadczenia wynikające z ustawy. Związkom udało się wypracować dodatkowy bonus w wysokości jednomiesięcznej pensji - pisze portal Dlahandlu.pl.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 04-02-2019, 12:06
Fot. Shutterstock

Związki zawodowe działające w sieci Tesco poinformowały, że pomimo wielokrotnych spotkań i konsultacji ws. zwolnień grupowych ogłoszonych przez spółkę nie doszło do porozumienia pomiędzy stronami.

NSZZ "Solidarność" podczas konsultacji stała na stanowisku, że wszyscy zwalniani pracownicy Tesco, bez względu na zajmowane stanowisko oraz wysokość wynagrodzenia, powinni otrzymać dodatkowe świadczenie o jednakowej wartości. Związek zaproponował takie same warunki dla wszystkich pracowników (czyli pracowników sklepów, centrów dystrybucji i biura głównego). Związki chciały dodatkowego świadczenie w takiej samej wysokości, jak w przypadku poprzednich zwolnień grupowych tj. 2,5 tys. zł plus 500 zł za 100% obecności w pracy. Przedstawiciele pracodawcy nie wyrazili zgody na taką propozycję.

Czytaj więcej: Dlahandlu.pl

© Portal Spożywczy 2020-07-05 03:00:51