Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Südzucker zamyka Cukrownię Strzyżów

Nie mamy dobrych informacji dla plantatorów buraka cukrowego, zwłaszcza w regionie południowo-wschodniej Polski. Jeszcze w tym roku ma zostać zamknięty Zakład Produkcyjny Cukrownia „Strzyżów” należąca do Grupy Südzucker - informuje farmer.pl.


Autor: farmer.pl
Data: 15-02-2019, 12:58
Cukrownia Strzyżów fot. za suedzucker.pl

Kiedy niedawno pojawiła się informacja, że firma ta rozważa zamknięcie niektórych cukrowni, o czym pisaliśmy TUTAJ, od razu pojawiły się pytania czy również i w Polsce. Najpierw uściślono dane, że zamknięte będą dwa zakłady w Niemczech: w Warburgu (Nadrenia Północna-Westfalia) i Brottewitz (Brandenburgia) (informacje TUTAJ). Poinformowano też o zamknięciu dwóch cukrowni we Francji. Teraz niestety przyszedł czas na Polskę.

Grupa Südzucker poinformowała bowiem związki plantatorów iż w ramach programu reorganizacji mocy przerobowych rozpoczyna przygotowania do wygaszenia produkcji po kampanii 2018/2029 w Cukrowni Strzyżów.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Decyzję tę podjęliśmy po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych informacji dotyczących Cukrowni „Strzyżów” i jej możliwości prowadzenia rentownej produkcji cukru w przyszłych latach. Będąc przy samej granicy kraju i w bliskim sąsiedztwie większego konkurenta, przy zastosowaniu Grupowych warunków kontraktacji, Cukrownia Strzyżów nie jest w stanie pozyskać ilości buraków pozwalających na prowadzenie dostatecznie długich kampanii – uzasadniał koncern.

Jak dodano, wygaszenie cukrowni nie wpłynie na plany kontraktacji buraka cukrowego. Jednocześnie podkreślono, że decyzja ta była bardzo trudnym krokiem i nie planuje się kolejnych tego typu w Polsce.

Przypominamy, że oprócz Strzyżewa, na terenie naszego kraju działa jeszcze cztery zakłady tej firmy: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica.

© Portal Spożywczy 2021-03-08 15:54:26