Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Włosi przejmują największego w Polsce dostawcę ryżu pod markami własnymi

Włoska firma Euricom, jednak z wiodących na świecie firm ryżowych, nabyła od francuskiej Marbour Group trzy europejskie firmy działające w segmencie ryżu, w tym Rol-Ryż z Gdyni – informuje serwis mark-up.it.


Autor: dlahandlu.pl za mark-up.it
Data: 19-02-2019, 16:44
fot. shutterstock

Dzięki tej transakcji grupa należąca do rodziny Sempio nabyła 100 proc. udziałów w trzech spółkach: Van Sillevoldt Rijst w Papendrechtu w Holandii (właściciel nowoczesnego zakładu przetwarzania i pakowania), Przedsiębiorstwie Rol-Ryż w Gdyni (lider rynku ryżu w Europie Wschodniej i Europie Środkowej, centrum logistyczne dla Skandynawii i krajów nadbałtyckich) oraz Gariboldi w Valle Lomellina (PV) z Włoch.

Trzy przejmowane spółki są komplementarne w stosunku do działalności Euricom ze względu na ich położenie geograficzne - ​​grupa Euricom uzyskuje możliwość obsługiwania rynków w północnej części Europy.

Trzy przejmowane zakłady mają łączną zdolność produkcyjną około 200 000 ton. Grupa Euricom, po przejęciu, osiągnie obrót około 630 milionów euro (z czego około 200 milionów euro będzie pochodziło z przejętych firm).

Jak informuje Przedsiębiorstwo „Rol-Ryż” Sp. z o.o., spółka jest największym dostawcą produktów sprzedawanych pod marką własną przez hipermarkety, supermarkety i dyskonty.

© Portal Spożywczy 2021-03-08 05:15:17