Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Hortex złożył wniosek do UOKiK o przejęcie kontroli nad spółką Jurajska

21 lutego br. do UOKiK wpłynął wniosek o przejęcie przez Hortex sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Jurajska sp. z o.o. z siedzibą w Postępie.


Autor: www.portalspozywczy.pl / UOKiK
Data: 22-02-2019, 15:48
fot. shutterstock.com

O planach przejęcia pisaliśmy na początku lutego: Hortex wchodzi na rynek wody. Przejmuje Jurajską. Czeka na zgodę UOKiK

- Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Hortex sp. z o.o. wyłącznej kontroli nad Jurajska sp. z o.o. - podał UOKiK.

Grupa Hortex prowadzi działalność w zakresie produkcji/wprowadzania do obrotu soków, nektarów i innych napojów bezalkoholowych, mrożonek oraz owocowych i warzywnych koncentratów, przecierów i aromatów. Hortex należy do grupy private equity Mid Europa Partners, która inwestuje przede wszystkim w spółki z regionu Europy Środkowej i Południowo – Wschodniej prowadzące działalność na rynku usług medycznych oraz w sektorze farmaceutycznym, handlu detalicznego i towarów konsumpcyjnych, transportu i logistyki, energetyki, mediów i telewizji kablowej, telekomunikacji i turystyki.

Jurajska prowadzi działalność w zakresie produkcji/wprowadzania do obrotu wody mineralnej butelkowanej i napojów bezalkoholowych. Jurajska jest obecnie kontrolowana przez Bewa sp. z o.o., producenta wody i napojów w Polsce.

© Portal Spożywczy 2020-06-06 22:08:43