Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Misjonarze zapraszają do akcji "Wyślij pączka do Afryki"

Bracia kapucyni kolejny raz organizują akcję pomocy "Wyślij pączka do Afryki". Zachęcają wszystkich, aby w tłusty czwartek symbolicznie podzielili się pączkami z ludźmi potrzebującymi na Czarnym Lądzie. Jeden pączek to dwa posiłki dla afrykańskich dzieci.

Prezes Fundacji "Kapucyni i misje" brat Jerzy Steliga w przekazanym komunikacie podkreślił, że "to symboliczne wysłanie lukrowych pączków do Afryki, to tak naprawdę wsparcie projektów, które polscy zakonnicy realizują w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie".

Dodał, że za jednego pączka, którego sobie odmówimy w tłusty czwartek i w Wielkim Poście - misjonarz, na miejscu w Afryce, ufunduje posiłki dla dwojga dzieci! "Pomagając, zmienimy świat!" - zaznaczył.

Brat Steliga poinformował, że owoce akcji "pączkowania" są bardzo konkretne: osierocone afrykańskie dzieci nie głodują i mogą chodzić do szkoły, osoby niepełnosprawne są operowane, otrzymują sprzęt ortopedyczny, wózki inwalidzkie i mogą się sprawnie poruszać, a najubożsi podopieczni misjonarzy w Afryce, dzięki wsparciu z Polski, mogą przeżyć kolejny trudny rok rebelii. Powstają studnie głębinowe ze zdrową i czystą wodą, budowane są szkoły, przedszkola, kaplice i place zabaw.

Brat Steliga jest sekretarzem misyjnym w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, a wcześniej przez 14 lat żył i pracował wśród ludzi ubogich na misjach w Afryce. "Znam problemy, z którymi na co dzień borykają się tam ludzie, i wiem, jak łatwo możemy polepszyć ich życie. Garść mąki, kubek czystej wody do picia - w Polsce niewiele kosztują, a w krajach środka Afryki ratują ludziom życie" - powiedział prezes Fundacji "Kapucyni i misje". © Portal Spożywczy 2021-06-20 23:35:15