Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Fundacja Oshee pomaga w walce o lepsze jutro dzieci i młodzieży

Ponad 100 000 złotych w postaci sprzętu sportowego i produktów marki Oshee przekazała Fundacja Oshee „Żyj, walcz, zwyciężaj” w ramach prowadzonych w 2018 roku działań charytatywnych. Pomoc trafiła do beneficjentów programu „Sprzęt Sportowy dla Domów Dziecka”, prowadzonego przez Fundację oraz akcji „Fabryka Remontów”, organizowanej przez Fundację „Fabryki Marzeń”.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 06-03-2019, 17:12
fot. materiały prasowe

Fundacja Oshee „Żyj, walcz, zwyciężaj” od lat wspiera inicjatywy, których celem jest promocja aktywności fizycznej oraz pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W ramach tych działań, od marca 2017 roku, Fundacja prowadzi akcję „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”. Uzyskiwane w jej ramach środki pochodzą ze sprzedaży napojów izotonicznych o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji Oshee.

Jako jedna z nielicznych firm, Oshee wprowadziło na rynek dedykowane produkty, z których 5% zysków jest co kwartał przekazywane organizacjom non-profit. Klienci, kupując specjalnie oznaczone produkty, przyłączają się do inicjatywy Oshee i wspomagają program zaopatrywania domów dziecka w sprzęt sportowy. Dzięki tej inicjatywie w 2018 roku udało się wyposażyć 10 placówek na terenie całej Polski za kwotę 85 131,71 złotych.

- Sport sprzyja kształtowaniu cech charakteru, które pomagają w usamodzielnieniu się i w konsekwencji ułatwiają start w dorosłe życie – mówi Mariusz Ryciak, wicedyrektor marketingu Oshee. - Jako marka promująca aktywny styl życia, chcemy zachęcić dzieci do odkrycia w sobie pasji do sportu, by dać im szansę na lepszą przyszłość – dodaje Ryciak.

Od chwili swojego powstania, Fundacja Oshee skupia się nie tylko na swojej działalności statutowej, ale także aktywnie angażuje się we wsparcie projektów innych instytucji. Tylko w tym roku, wspólnie z Fundacją „Fabryki Marzeń” oraz jej partnerami, Fundacja Oshee pomogła aż 15 rodzinom. W ramach programu „Fabryka Remontów” osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mogą liczyć na poprawę warunków bytowych. Odnowienie łazienki, pokojów dziecięcych, a niekiedy całego mieszkania, mają stanowić motywację do dalszych pozytywnych zmian dla rodzin, które borykają się z wykluczeniem i problemami utrudniającymi zaspokojenie podstawowych potrzeb. W zakresie oferowanego wsparcia, Fundacja Oshee w 2018 roku przekazała wybranym podopiecznym programu roczny zapas produktów marki Oshee o wartości 21 811,33 złotych.

- Razem z Fundacją „Fabryki Marzeń” chcemy wspierać osoby potrzebujące, by pokazać im, że pozytywna zmiana w ich życiu jest możliwa, że nie są osamotnieni w swoich trudnościach i że mogą liczyć na pomoc innych. Wierzymy, że wsparcie w kryzysowych sytuacjach w dalszym życiu pomaga już samodzielnie uporać się z problemami. W ten sposób realizuje się nasze hasło: „Żyj, walcz, zwyciężaj!” – opowiada wicedyrektor marketingu Oshee.

- Staramy się choć w najmniejszym stopniu naprawić świat dzieci, a niekiedy całych rodzin, dając im pozytywny impuls do dalszych zmian. Wspólnie pokazujemy, że wokół nich jest wielu ludzi, którzy gotowi są pomóc i okazać swoje wsparcie – mówi prezes Fundacji „Fabryki Marzeń”, Andrzej Załucki.

We wcześniejszych latach marka Oshee angażowała się w akcje orgaznizowane przez charytatywną grupę biegową „Spartanie Dzieciom”, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna i Szlachetną Paczkę.

© Portal Spożywczy 2021-03-08 01:37:23