Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Uber Eats startuje w Łodzi. Na początek 70 restauracji

Uber Eats, czyli usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie, trafia właśnie do Łodzi. Mieszkańcy miasta mogą od dziś zamawiać dania z ponad 70 lokalnych restauracji. Obszar objęty dostawą sięga 44 km2, a średni czas dostawy wynosi około 32 minuty.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 08-03-2019, 13:34
fot. materiały prasowe

Łódź jest już siódmym miastem w Polsce, w którym można korzystać z takiego rozwiązania. Specjalnie dla mieszkańców Łodzi firma Uber Eats przygotowała kod promocyjny, dzięki któremu pierwsze 3 dostawy nowi użytkownicy tej aplikacji otrzymają zupełnie za darmo: EATSLODZ Kod ważny jest przez miesiąc od momentu wpisania go w aplikacji.

Aby móc skorzystać z oferty Uber Eats w Łodzi, należy pobrać aplikację na swojego smartfona. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą ją w sklepie Google Play. Z kolei posiadacze smartfonów Apple z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store. Następnie, po uruchomieniu aplikacji, w zakładce „Promocje” łodzianie korzystający z aplikacji po raz pierwszy mogą wpisać kod promocyjny EATSLODZ i cieszyć się darmową dostawą, wybierając dania spośród kilkudziesięciu dostępnych w usłudze restauracji.

– Cieszymy się, że polska stolica filmowa dołącza do grona sześciu miast, których mieszkańcy mogą wygodnie zamawiać jedzenie w dostawie z lokalnych restauracji dzięki Uber Eats. Jesteśmy przekonani, że nasza platforma pozwoli łodzianom lepiej poznać smak ich miasta, ciesząc się nim w domu czy w pracy – mówi Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

– W Polsce Uber Eats działa od 2 lat. Przygodę z naszym rynkiem zaczynaliśmy w Warszawie, gdzie co druga restauracja nie miała u siebie aktywnej opcji dostawy. Dzisiaj, w przypadku wielu współpracujących z nami lokali, zamówienia złożone za pośrednictwem naszej platformy stanowią nawet 30 proc. ich dziennego obrotu. Już nawet co trzecie danie wydawane przez kuchnię trafia do torby dostawcy współpracującego z Uber Eats. Warto odnotować, że restauracje nie ponoszą żadnego kosztu związanego z logistyką takich dowozów. To tylko niektóre z powodów, dla których 9 na 10 restauracji po 6 miesiącach współpracy z nami nadal chce ją kontynuować – dodaje Ilona Grzywińska-Lartigue.

Na liście łódzkich restauracji, z których można zamawiać jedzenie za pośrednictwem platformy Uber Eats, są zarówno te serwujące specjały kuchni polskiej, jak również włoskiej, amerykańskiej czy tajskiej – trzech najpopularniejszych kuchni w Polsce według użytkowników Uber Eats. Aktualnie z platformy Uber Eats korzysta ponad 70 restauracji, ale wiadomo już, że ich lista będzie się sukcesywnie powiększać, a firma rozmawia z kolejnymi lokalami.

Oferta Uber Eats w Łodzi odzwierciedla kulinarną różnorodność tutejszej kuchni, która jest prawdziwym tyglem smaków. Sami użytkownicy mogą wybierać spośród wielu smaków, z różnych wielu półek cenowych: od japońskiego ramenu czy sushi, poprzez wietnamską pho, włoskie pizze i pasty, amerykańskie burgery czy klasycznego polskiego schabowego z ziemniaczkami i mizerią.
TOP 5 restauracji w Łodzi, z których zamówisz jedzenie dzięki Uber Eats

Wśród łódzkich knajpek na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza pięć lokali, które podbijają kubki smakowe zarówno mieszkańców Łodzi, jak i turystów odwiedzających to miast. Teraz, dzięki możliwości zamówienia dań w dostawie za pośrednictwem Uber Eats, łodzianie mogą sprawdzić, jakie specjały wychodzą od szefów kuchni w tych lokalach:

1. Papuvege - kuchnia wegańska
2. Hana Sushi - japońskie/sushi
3. Drukarnia - Skład Wina i Chleba - nowoczesna kuchnia europejska
4. Pho Shop - restauracja specjalizująca się w zupach Pho
5. Pasibus - jedna z najlepszych burgerowni w Polsce
Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Łodzi obejmuje ponad 70 lokali.

Uber Eats działa w 7 miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie i Łodzi. 

© Portal Spożywczy 2020-06-05 15:18:54