Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

21 marca w Światowy Dzień Poezji za kawę i herbatę zapłacimy wierszem

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Tego dnia w wielu kawiarniach na całym świecie za filiżankę kawy lub herbaty można zapłacić własnoręcznie napisanym wierszem. To akcja producenta kawy Julius Meinl, który chce zainspirować twórczością także całą Polskę.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 12-03-2019, 10:28
fot. materiały prasowe

W 1999 r. UNESCO ustanowiło 21 marca Światowym Dniem Poezji. Celem tego święta jest nie tylko promowanie czytania i nauczania poezji, ale także zachęcanie do tworzenia własnych utworów.

Z okazji Światowego Dnia Poezji (21 marca) producent kawy Julius Meinl już od 6 lat organizuje spotkania z poezją na całym świecie. Przez cały dzień wiersze zapisane na specjalnych bilecikach, będą służyły jako środek płatniczy za kawę lub herbatę Julius Meinl. W tym roku już po raz kolejny do akcji „Płać wierszem” przyłączyły się polskie kawiarnie.

– 6 edycja akcji „Płać wierszem” ma zainspirować wszystkich do twórczego myślenia. Mogą wziąć w niej udział także mieszkańcy Polski – mówi Piotr Pilch, prezes Julius Meinl Polska.

– Poprzez zmianę waluty: poezja za kawę lub herbatę, chcemy zachęcić ludzi do podniesienia wzroku znad swoich telefonów i dostrzegania świata oraz innych ludzi wokół. Przy filiżance kawy bądź herbaty każdy z gości kawiarni będzie miał szansę zainspirować się otoczeniem i obudzić w sobie wewnętrznego poetę – dodaje.

W tym dniu należy odwiedzić wybraną kawiarnię i na miejscu, na bilecikach dostępnych w lokalu, stworzyć wiersz. Pełna lista lokali, w których 21 marca br. będzie można zapłacić poezją za filiżankę kawy lub herbaty znajduje się na stronie internetowej Julius Meinl. 

© Portal Spożywczy 2020-06-01 11:55:11