Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Danone: Spożycie produktów mlecznych będzie rosło 1,5 proc. rocznie

Kategoria produktów mlecznych po latach dynamicznego rozwoju osiągnęła stabilizację, a w kolejnych latach prognozowany jest dalszy rozwój. Przewiduje się, że ta kategoria będzie rosnąć w najbliższych latach średnio o 1,5 proc. rocznie - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marek Wojtyna, prezes Danone Sp. z o.o., dyrektor rynku Polska i Kraje Bałtyckie.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 21-03-2019, 13:50
Marek Wojtyna

Zauważa, że dodatkowo statystyczny Polak konsumuje około 15 kg. produktów mlecznych rocznie, czyli blisko połowę mniej niż statystyczny mieszkaniec krajów Europy Zachodniej (np. Francji, Holandii, Hiszpanii), co również pozwala przewidywać dalszy potencjał do wzrostu kategorii w Polsce.

- Jednocześnie ogromnie istotnym czynnikiem wpływającym na kondycję kategorii jest również świadomość tego, jak ważną częścią codziennej diety są produkty mleczne. Eksperci do spraw żywienia rekomendują 2 porcie produktów mlecznych w codziennej diecie dorosłych oraz 3-4 porcje w diecie dzieci i młodzieży, m.in. ze względu zawartość wapnia. Spożywanie produktów mlecznych, szczególnie w przypadku dzieci, może odpowiedzieć na ważną potrzebę żywieniową - niedobory wapnia w diecie dotyczą aż 50 proc. dzieci w Polsce – mówi Marek Wojtyna.

Drugie istotne wyzwanie, to umiejętne odpowiadanie na potrzeby młodszej grupy konsumentów, oczekujących bardziej atrakcyjnych rozwiązań, dopasowanych do ich trybu życia, co naszym zdaniem może przyczynić się do zmiany tradycyjnego charakteru kategorii i pozytywnie wpływać na jej rozwój. - Wierzymy w potencjał polskiego rynku, dlatego inwestujemy zarówno w zaplecze produkcyjne, jak i w nowości produktowe odpowiadające trendom rynkowym oraz potrzebom konsumentów – dodaje.

© Portal Spożywczy 2020-07-10 08:06:21