Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Piotr i Paweł znalazł inwestora

Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu dlahandlu.pl sieć Piotr i Paweł pozyskała inwestora branżowego. Nazwa inwestora zostanie oficjalnie ujawniona 26 kwietnia. Negocjacje w tej sprawie trwały 1,5 roku.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 17-04-2019, 14:10
fot. archiwum

Do 26 kwietnia spełnione mają zostać wszystkie formalności związane z obowiązkami informacyjnymi prawnymi i proceduralnymi związanymi z procesem sanacyjnym.

Sieć Piotr i Paweł pod koniec 2017 r. rozpoczęła poszukiwania inwestora. Pod koniec lutego 2018 r. sieć poinformowała o pozyskaniu inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners. W marcu 2018 Piotr i Paweł sfinalizował porozumienie, na mocy którego Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski zwiększyły zakres finansowania, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci.

Obecnie sieć prowadzi działalność w 70 placówkach oraz w sklepie e-piotripawel.pl. W ramach restrukturyzacji firma dokonała optymalizacji funkcjonowania e-sklepu, relokując magazyn przeznaczony do jego obsługi z Ożarowa do Blue City. 

Więcej na Dlahandlu.pl

© Portal Spożywczy 2020-07-08 09:36:48