Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Sąd: Działania Spar International wobec polskiej spółki są sprzeczne z prawem

Sąd uznał, że wypowiedzenie przez SPAR INTERNATIONAL głównej umowy licencyjnej zawartej ze spółką SPAR POLSKA było sprzeczne z prawem - czytamy na dlahandlu.pl.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 15-05-2019, 18:10
fot. Spar

Spar Polska przesłał do redakcji dlahandlu.pl oświadczenie, w którym pisze, że Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że wypowiedzenie przez SPAR INTERNATIONAL głównej umowy licencyjnej zawartej ze spółką SPAR POLSKA było sprzeczne z prawem.

- 14 maja 2019 roku Sąd Okręgowy w Katowicach uznał racje SPAR POLSKA w sporze ze SPAR INTERNATIONAL i SPAR GROUP (RPA), że przedstawione przez SPAR POLSKA dowody uprawdopodabniają fakt popełnienia przez SPAR INTERNATIONAL oraz SPAR GROUP czynu nieuczciwej konkurencji określonego w art. 12 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz że wypowiedzenie przez SPAR INTERNATIONAL głównej umowy licencyjnej ze SPAR POLSKA było sprzeczne z prawem - czytamy w oświadczeniu.

Sąd w postępowaniu zabezpieczającym zobowiązał SPAR INTERNATIONAL i SPAR GROUP do zaniechania kontaktów (także przy pomocy innych osób) z podmiotami prowadzącymi w Polsce sklepy pod nazwami SPAR, EUROSPAR, SPAR Express i INTERSPAR (tj. franczyzobiorcami SPAR POLSKA). Ponadto, Sąd zobowiązał SPAR INTERNATIONAL i SPAR GROUP do zaniechania nakłaniania innych osób lub udzielania takim osobom pomocy w nawiązywaniu lub utrzymywaniu kontaktów z franczyzobiorcami SPAR POLSKA, dotyczących prowadzenia działalności w Polsce w ramach sieci SPAR. Za naruszenie powyższych zobowiązań Sąd zagroził nakazaniem zapłaty sumy pieniężnej do 1.000.000 zł.

Przypomnijmy, że 9 maja Spar International potwierdził, że ​​po rozwiązaniu poprzedniej umowy licencyjnej w lutym 2019 r. ze spółka Spar Polska i przeglądzie wniosków od potencjalnych partnerów, zarząd Spar International przyznał licencję na markę Spar w Polsce firmie Spar Group Ltd.

Czytaj też: "Leszek Bać zarzuca SPAR Group nieuczciwą konkurencję i próbę wrogiego przejęcia"

© Portal Spożywczy 2020-07-04 08:08:47