Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

MSC zaprasza na warsztaty na temat aktualizacji Standardu Łańcucha Dostaw

Organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) zaprasza wszystkich partnerów i interesariuszy do udziału w bezpłatnych warsztatach „Wiarygodność i gwarancja pochodzenia ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów”, które odbędą się 30 maja podczas targów Polfish w Gdańsku.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 23-05-2019, 09:44
Fot. mat. pras.

W marcu 2019 r. MSC ogłosiło nowe wymogi dla dostawców oraz przetwórców ryb i owoców morza, wynikające z aktualizacji Standardu Łańcucha Dostaw MSC, mającej na celu poprawę przejrzystości, dostępności i integralności Standardu. Standard daje kupcom i konsumentom pewność, że łańcuch dostaw produktów rybnych z certyfikatem MSC i/lub ASC (Aquaculture Stewardship Council) jest w pełni identyfikowalny, czyli droga certyfikowanych produktów jest szczegółowo monitorowana i może zostać prześledzona aż do certyfikowanego łowiska. Obecnie już ponad 4500 firm na świecie, w tym ponad 120 firm w Polsce, posiada certyfikat MSC, uprawniający je do produkcji i przetwarzania ryb oraz owoców morza oznaczanych znakiem MSC. Nowa wersja Standardu Łańcucha Dostaw MSC wejdzie w życie 28 września 2019.

Certyfikat MSC w łańcuchu dostaw posiada coraz więcej firm w Polsce, dlatego też MSC stara się zapewnić rosnące wsparcie dla polskich przetwórców. W związku z tym MSC organizuje bezpłatne warsztaty dotyczące zaktualizowanego standardu. Pierwsze warsztaty MSC „Wiarygodność i gwarancja pochodzenia ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów” odbędą się już 30 maja podczas targów Polfish w Gdańsku i będą poświęcone aktualnym informacjom o certyfikacji zrównoważonego rybołówstwa, zaktualizowanemu Standardowi Łańcucha Dostaw MSC oraz zasadom i wiarygodności w stosowaniu znaku MSC.

Data: 30 maja, godz. 12:30-15:00
Miejsce: Gdańsk – Targi Polfish, AmberExpo, Międzynarodowe Targi Gdańskie, ul. Żaglowa 11 (Hala A, Sala 1A, 1. Piętro)

Agenda:

11.30–12.30 Rejestracja i powitalna kawa
12.30 Powitanie – przedstawienie ekspertów
12.40 prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski, Inst. Oceanografii PAN: Jeśli zabraknie ryb…
12.55 Anna Dębicka, MSC Program Director: Program MSC – wpływ na środowisko morskie
13.15 Julia Seewald, MSC Supply Chain Standards Manager: Standard w Łańcuchu Dostaw, wersja 5.0
14.00 Andy Oldfield, MSC Ecolabel Account Manager: Jak korzystać ze znaku MSC?
14.20 Panel dyskusyjny
15.00 Poczęstunek

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie MSC.org.pl

© Portal Spożywczy 2020-07-13 23:16:57