666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Piotr i Paweł realizuje zastaw rejestrowy wobec sklepu w Legionowie

27 maja przedstawiciele Piotra i Pawła działając z mocy prawa weszli do sklepu sieci Piotr i Paweł prowadzonego przez franczyzobiorcę w celu realizacji zastawu rejestrowego w związku z dużymi zaległościami finansowymi spółki należącej do franczyzobiorcy wobec sieci - informuje sieć handlowa "Piotr i Paweł".


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 27-05-2019, 10:09
fot. materiały prasowe

- Na skutek rozwiązania umów franczyzowych utracił on tytuł do lokalu w Legionowie. Wartość zastawu uzgodniona na podstawie umowy zastawu umniejszy zobowiązania tego franczyzobiorcy wobec sieci Piotr i Paweł. Od dłuższego czasu strony prowadziły rozmowy których celem było wypracowanie optymalnego rozwiązania skomplikowanej sytuacji franczyzobiorcy. Rozmowy te niestety zakończyły się fiaskiem - informuje zarząd sieci "Piotr i Paweł".

- W związku z powyższym Piotr i Paweł realizuje przysługujące mu uprawnienia. Przebieg całej akcji został uprzednio uzgodniony z Policją w celu uniknięcia wszelkich wątpliwości - dodaje zarząd sieci.

Przypomnijmy, 12 września 2018 r. sąd w Poznaniu otworzył postępowanie sanacyjne wobec Piotra i Pawła. W kwietniu br. sieć pozyskała inwestora - SPAR Group Ltd, który oficjalnie potwierdził zamiar inwestycji w sieć Piotr i Paweł. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

 

© Portal Spożywczy 2020-04-07 03:12:02