Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Nowel na EEC: Jako pokolenie sukcesorów mamy zupełnie inne możliwości

– Patrząc na własne doświadczenie, widzę, że jako pokolenie sukcesorów mamy zupełnie inne możliwości, które zapewnili nam rodzice, inny start, szanse na edukację i zdobycie doświadczenia – mówi Michał Zajezierski, wiceprezes Nowel, podczas debaty Zmiana pokoleniowa w biznesie, która odbyła się w ramach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


Autor: portalspozywczy.pl za pulshr.pl
Data: 28-05-2019, 14:54
Michał Zajezierski, wiceprezes Nowel

– Patrząc na własne doświadczenie, widzę, że jako pokolenie sukcesorów mamy zupełnie inne możliwości, które zapewnili nam rodzice, inny start, szanse na edukację i zdobycie doświadczenia. Przez to nasze pokolenie nastawione jest bardziej na rozwój tego, co zbudowali rodzice, dalszą ekspansję – mówi Michał Zajezierski, przedstawiciel kolejnego pokolenia w działającej od 1925 r. firmie Nowel Piekarnia Nowakowski, obecnie jej wiceprezes.

Jak mówił Michał Zajezierski, przejęcie schedy to trudny proces budowy statusu i pozycji sukcesora w firmie.

- Pierwsze pokolenie włożyło wiele wysiłku w budowę firmy. Nie robili tego sami, to także wysiłek pracowników. Należy im się szacunek i to ich sukcesor musi przekonać do siebie - podkreśla i dodaje, że on sam, jako syn właścicieli w rodzinnej firmie, musiał się starać dwa, a nawet trzy razy bardziej niż inni, by pokazać, że nadaje się do tej pracy.

Michał Zajezierski był prelegentem debaty Zmiana pokoleniowa w biznesie, która odbyła się w ramach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Polecamy relację z debaty:  Nadchodzi czas zmiany pokoleniowej. Jak przeprowadzić rewolucję 4W?


 

© Portal Spożywczy 2020-07-09 01:10:33