Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Beyond Meat buduje zakład produkcyjny w Europie

Beyond Meat, amerykański producent zamienników mięsa, buduje zakład produkcyjny w Holandii we współpracy z lokalną firmą Zandbergen World's Finest Meat.


Autor: globalmeatnews.com
Data: 31-05-2019, 11:23
fot. shutterstock

Zakład powstaje w mieście Zoeterwoude i ma zostać ukończony w pierwszym kwartale 2020 roku. Będzie to pierwsza inwestycja Beyond Meat poza USA. W strategii spółki budowa zakładu w Holandii ma nie tylko zmniejszyć koszty transportu, ale także być przyczółkiem do ekspansji na rynek europejski.

W ostatnim czasie Beyond Meat wszedł ze swoimi produktami do sieci Albert Heijn w Holandii, Delhaize w Belgii oraz Tesco w Wielkiej Brytanii. Spółka koncentruje się także na zwiększaniu obecności w gastronomii, wliczając zarówno popularne sieci burgerowni, jak i mniejsze lokale.

Zandbergen World's Finest Meat to holenderski dystrybutor chłodzonego i mrożonego mięsa sprowadzanego z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Tajlandii, Australii i Nowej Zelandii. Spółka zajmuje się importem jagnięciny, wołowiny, cielęciny, wieprzowiny i drobiu z tych krajów oraz dystrybucją na terenie całej UE, a także Szwajcarii, Norwegii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

© Portal Spożywczy 2020-06-04 00:48:18