666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Indie będą inwestować w "czyste mięso"

Rząd Indii wesprze projekt badawczo-rozwojowy tak zwanego „czystego mięsa”. Dzięki temu mają powstać dwa instytuty badawcze w Maharashtra i Hyderabad w ramach partnerstwa z finansowanymi przez rząd instytucjami naukowymi - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.


Autor: KIPDiP
Data: 25-06-2019, 14:02
fot. shutterstock

Projekt indyjskiego rządu to największa w historii inwestycja rządu stanowego w mięso na bazie komórek. Władze Indii widzą w rozwoju tego segmentu laboratoryjnej żywności ogromny potencjał do zaspokojenia zwiększających się potrzeb żywieniowych na bazie białka dla szybko rosnącej populacji swojego kraju.

Znaczna część ludzi w Indiach to nadal wegetarianie, jednak z uwagi na wzrastające dochody gospodarstw domowych mięso zyskuje na popularności. Poważnym wyzwaniem byłoby zwiększanie produkcji mięsa drobiowego w Indiach z uwagi na ograniczenia środowiskowe.

Według zaangażowanego w przedsięwzięcie Good Food Institute mięso laboratoryjne może wkrótce być dostępne po przystępnych cenach w Indiach i nie tylko. W opinii Instytutu partnerstwo publiczno – prywatne może się okazać korzystniejsze dla osiąganych postępów w badaniach niż amerykańskie promocje start-upów finansowane z sektora prywatnego. Instytut uważa, że bez silniejszych funduszy rządowych na badania, Amerykanie mogą wkrótce zostać w tyle za konkurencją w tej dziedzinie.

© Portal Spożywczy 2020-04-01 19:19:35