Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Mlekovity: Spółdzielczy charakter nie przeszkadza w odnoszeniu sukcesów

Spółdzielczy charakter nie przeszkadza nam w odnoszeniu sukcesów, a czasem nawet pomaga. Z małego, nieliczącego się zakładu, jakim była mleczarnia w Wysokim Mazowieckim w latach '80-tych ubiegłego wielu, staliśmy się największą firmą mleczarską w naszej części Europy – powiedział Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 28-06-2019, 12:12
Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity

Podczas konferencji, jaka odbyła się w Wysokim Mazowieckim 27. czerwca br. prezes Sapiński omówił bieżącą sytuację kierowanej przez siebie firmy. - Mamy teraz 20 zakładów, w których przerabiamy 8 milionów litrów mleka dziennie, które skupujemy od 15 tysięcy rolników. Rolnictwo i przetwórstwo żywności jest najtrudniejszą gałęzią całej gospodarki, gdyż jest nieprzewidywalne. Nie mamy wpływu na pogodę czy szybko zmieniającą się światowa koniunkturę – podkreślił Dariusz Sapiński.

Podkreślił, że Mlekovita jest właścicielem patentów, m.in. na bakterię wyizolowaną z ludzkiego przewodu pokarmowego. - We współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Krakowie udało się nam wyizolować taką bakterie i opracować produkt medyczny. Zmienia się moda i styl życia Polaków. Musimy więc podążać za tymi zmianami. Efektem tego jest intensywny rozwój żywności funkcjonalnej i pozbawionej cukrów – mówił prezes Mlekovity.

W 2017 roku Mlekovita przekroczyła próg 4 miliardów złotych przychodu. - Mogę śmiało powiedzieć, że w tym roku przekroczymy 5 miliardów. Zapewni nam to pierwsze miejsce nie tylko w branży mleczarskiej, ale całej polskiej branży spożywczej oraz udziały rynkowe przekraczające 20 proc. - podkreślił prezes Sapiński.

Dodał, że najważniejsza jest strategia firmy oraz ludzie. - Mamy doskonałych, bardzo zaangażowanych ludzi, którzy tworzą siłę Mlekovity. To dzięki nim pilnujemy jakości naszych produktów, gdyż na rynku to jakość jest najważniejsza - podkreślił.

© Portal Spożywczy 2020-08-10 04:35:40