Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pasieka na dachu w kieleckiej Galerii Echo

Na dachu należącej do spółki EPP kieleckiej Galerii Echo pojawiły się ule. W ten sposób Galeria Echo jako pierwsze centrum handlowe w regionie demonstruje swoje przywiązanie do świadomych działań na rzecz ochrony środowiska i zwiększenia populacji tych pożytecznych owadów.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 04-07-2019, 11:09
fot. materiały prasowe

Inicjatywa Galerii Echo opiera się na trzech głównych filarach. Pierwszy z nich związany jest z pozytywnym wpływem pasiek na poprawę bioróżnorodności lokalnego ekosystemu. Drugi odnosi się do ratowania pszczół poprzez zwiększanie ich populacji. Ostatni wiąże się z chęcią wzrostu świadomości społecznej o roli pszczoły miodnej w życiu człowieka.

– Poprzez instalacje pasiek przyczyniamy się do zwiększania świadomości społecznej odnośnie do nieocenionej roli pszczół w otaczającym nas świecie. Ich stała obecność ma bezpośredni wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie nas wszystkich. Mam nadzieję, że nasi nowi „najemcy”, którzy zajęli wyjątkowe „lokale” z pięknym widokiem na Kielce, zostaną z nami jak najdłużej i będziemy wszyscy mogli cieszyć się z wyników ich pracy – mówi Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo.

Do uli na dachu Galerii Echo wybrano wyselekcjonowane i łagodne pszczoły, nad którymi opiekę sprawować będzie specjalistyczna firma. Przedstawiciele obiektu rozważają wykorzystanie obecności owadów do wzbogacenia programu animacji społecznych, organizowanych przez Galerię Echo w niehandlowe niedziele, o nowe elementy edukacyjne.

Galeria Echo w Kielcach, największe i  najchętniej odwiedzane centrum handlowe w  regionie świętokrzyskim, stanowi jedną z kluczowych nieruchomości w portfelu EPP. Inwestycja o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 71 500 mkw. oferuje ponad 250 różnego rodzaju sklepów                 i punktów usługowych, nowoczesne kino, studio fitness oraz kręgielnię. 

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA) z nieruchomościami o wartości 2,6 mld euro.

© Portal Spożywczy 2020-05-26 20:32:32