Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Drobimex zwiększa sprzedaż na rynki pozaunijne

80 procent produkcji szczecińskiego przedsiębiorstwa Drobimex wysyłane jest na eksport - nie tylko do krajów europejskich, ale także do Azji i Afryki. Obecnie produkty firmy sprzedawane są już w ponad 30 krajach. Spółka ubiega się o pozwolenia na eksport do Singapuru, na Kubę i do Chin.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 11-07-2019, 13:28
Fot. mat. pras.

W ostatniej dekadzie Drobimex podwoił produkcję swoich wyrobów. Dzięki wielomilionowej inwestycji w nowoczesne linie technologiczne produkcja mięsa w szczecińskim zakładzie wzrosła z ponad 153 tysięcy ton miesięcznie w 2009 roku do prawie 384 tysięcy ton w 2019 roku.

Z kolei produkcję wędlin zwiększono z 30 do 300 ton miesięcznie dzięki wyposażeniu goleniowskiego zakładu w nowoczesną linię plasterkowania i pakowania wędlin, której koszt wyniósł ponad 5 mln euro. Tak duże zwiększenie sprzedaży wiąże się nie tylko ze wzrostem popytu na wyroby drobiowe w kraju, ale także z silną ekspansją firmy na rynki zagraniczne. Eksport wynosi już ok. 80% obrotów firmy.

- Część naszych wyrobów sprzedawana jest na rynkach Unii Europejskiej, jednak sukcesywnie zwiększamy też eksport do krajów spoza UE. W tej chwili są to 23 państwa w Azji i Afryce. Jesteśmy też w trakcie uzyskiwania pozwoleń na eksport do Singapuru, na Kubę czy do Chin – mówi Klaus Roppel, prezes firmy Drobimex.

Obecnie Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej i jednym z pięciu na świecie dopuszczonych do eksportu drobiu do Chin.

– Ponowne otwarcie rynku chińskiego na polski drób jest ogromną szansą dla krajowej branży drobiarskiej. Kurze łapki, będące przysmakiem chińskich konsumentów, są w Państwach Środka tak cenionym produktem, że ich cena jest porównywalna do ceny piersi kurczaka na naszym rynku – wyjaśnia Klaus Roppel.

– Pod względem jakości spełniamy wszystkie wymogi polskie i europejskie. Audyty wykonywane przez ekspertów na potrzeby certyfikacji potwierdzają najwyższą jakość każdego etapu wytwarzania drobiu – od wylęgu i hodowców po produkcję i transport – dodaje prezes Drobimexu.

Obecnie na obszarze UE towar producenta trafia m.in. do Niemiec, Holandii, Bułgarii, Słowacji, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Danii, Austrii, na Maltę czy na Litwę. Poza Unią produkty Drobimexu sprzedawane są m.in. w RPA, Kongo, Serbii, Kuwejcie, Azerbejdżanie, Mozambiku, Ghanie, na wyspie Reunion i Seszelach.

Jak informuje spółka, unowocześnianie i rozwój firmy Drobimex to największa inwestycja grupy kapitałowej PHW poza granicami Niemiec. Przedsiębiorstwo jest także jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniając obecnie ok. 800 osób.

© Portal Spożywczy 2020-08-05 01:20:16