Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

EDA zadowolona z umowy handlowej z krajami Mercosur

Po dwóch dekadach kraje Mercosur (Argentyna, Brazylia, Paragwaj i Urugwaj) oraz UE28 ostatecznie osiągnęły porozumienie dotyczące środowiska handlu dla ponad 780 mln ludzi.


Autor: portalspożywczy.pl/EDA
Data: 22-07-2019, 13:30
fot. EDA

- To historyczny moment. W samym środku napięć w handlu międzynarodowym, wysyłamy silny sygnał, że stoimy za uregulowanym handlem. Największe porozumienie handlowe kiedykolwiek zawarte. Pozytywny sygnał dla środowiska i konsumentów - tweetował w dniu 28 czerwca 2019 r. ustępujący Komisarz UE Jean-Claude Juncker

Sekretarz generalny EDA Alexander Anton skomentował to: Na dzisiejszej trudnej międzynarodowej arenie handlowej, jest to prawdziwy przełom. Jednoznaczne zaangażowanie się partnerów negocjacyjnych dla realizacji Porozumienia Paryskiego (COP21) oraz jego celów jest – w dzisiejszym świecie – krokiem milowym.

Dyrektor generalna DG SANTE Anne Bucher podczas wymiany poglądów z Zarządem EDA stwierdziła: “Zrównoważony rozwój środowiskowy w systemach produkcji żywności jest kluczowym wymaganiem europejczyków. Komisja Europejska musi dać odpowiedzi na te pytania, a DG SANTE pokrywa wiele, jeśli nie większość, tych tematów”.

Przewodniczący EDA Michel Nalet podziękował:“Jesteśmy wdzięczni za tą możliwość wspierania olbrzymiej roli jaką odgrywa mleczarstwo w osiąganiu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz za podzielenie się z nami perspektywą dot. bardziej technicznych spraw, jak nazewnictwo żywności, czy reformulacja żywności.

Tłumaczenie materiałów EDA, wykonane przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy jest sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.

© Portal Spożywczy 2020-07-09 07:20:58