Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Aldi: Produkty marek własnych z licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa

10 produktom z zakresu marek własnych Aldi udzielono licencji na znak Przekreślonego Kłosa, który jest zarówno międzynarodowym, jak i polskim symbolem bezpiecznej żywności bezglutenowej, przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Od 1 sierpnia na półkach sieci znajdują się musztardy Delikato, a także chrupki i pałeczki kukurydziane Feurich ze znakiem Przekreślonego Kłosa. W najbliższym czasie asortyment zostanie poszerzony o kolejne produkty z asortymentu przekąsek czy podstawowych artykułów spożywczych. Produkty te uzupełnią dostępne już wcześniej w sieci produkty brandowe z tym znakiem, m.in. marek takich jak Nestle czy Tarczyński.

 - W Aldi wartością nadrzędną jest zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów w przystępnej cenie. Ogromną wagę przywiązujemy do transparentnego znakowania żywności, zwłaszcza w przypadku specyficznych potrzeb żywieniowych i jest to aspekt, który szczególnie cenimy przy współpracy ze Stowarzyszeniem. W ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego podobne stowarzyszenia z różnych krajów zrzeszonych w AOECS prowadzą wspólny system znakowania żywności bezglutenowej symbolem Przekreślonego Kłosa, połączony z jej regularną kontrolą. Daje to gwarancję jakości i bezpieczeństwa produktów sygnowanych tym znakiem, którą oferujemy klientom - mówi Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR Aldi Polska.

- Od lat Aldi kładzie szczególny nacisk na promowanie zdrowego odżywiania i najwyższą jakość produktów, dlatego sukcesywnie będziemy rozszerzać portfolio produktów marek własnych objętych znakiem Przekreślonego Kłosa - dodaje Iwanowski.© Portal Spożywczy 2021-05-07 21:58:09