Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

TSUE: Niebiesko-srebrny kolor Red Bull nie może być znakiem towarowym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że niebiesko-srebrna kombinacja kolorów wykorzystywana przez markę Red Bull nie może być zarejestrowana jako znak towarowy z powodu „nieprecyzyjnego układu barw” - podają Wirtualnemedia.

Red Bull nie ma wyłącznego prawa do stosowania kombinacji kolorów niebieskiego ze srebrnym i błękitnego ze srebrnym w swoich produktach. Podobne do Red Bulla opakowania energetyków po tym wyroku TSUE mogą teraz stosować też inni producenci tych napojów.

8 lat temu polska spółka Optimum Mark złożyła do EUIPO najpierw o unieważnienie znaku niebiesko-srebrnego, a zaraz potem także o unieważnienie znaku błękitno-srebrnego. Uzasadniała wówczas, że znak zawiera nieprecyzyjny opis układu kolorów. W 2013 roku EUIPO unieważnił oba znaki towarowe Red Bulla. Cztery lata później sąd UE podtrzymał tę decyzję. Red Bull odwołał się od tych decyzji do Trybunału Sprawiedliwości UE. Ten wydał podobną do poprzednich instytucji decyzję - orzekł, że ogólny opis obu znaków towarowych Red Bulla może prowadzić do licznych kombinacji i podtrzymał decyzję EUIPO i sądu UE.

Więcej na wirtualnemedia.pl© Portal Spożywczy 2021-06-18 14:18:30