Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

CEDC: Mariusz Chrobot nowym dyrektorem generalnym

CEDC ma nowego dyrektora generalnego w Polsce. Od sierpnia producentem m.in. Żubrówki zarządza wieloletni menedżer branży alkoholowej — Mariusz Chrobot. Na pozycji szefa polskiej części grupy zastąpił Vasillena Tzanova, który opuścił branżę alkoholową.


Autor: portalspozywczy.pl/Puls Biznesu
Data: 12-08-2019, 11:09
Mariusz Chrobot fot. materiały prasowe

Z początkiem sierpnia Mariusz Chrobot został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego CEDC International. W swojej nowej roli będzie odpowiadał za wszystkie aspekty działalności firmy w Polsce: planowanie strategiczne i zarządzanie markami własnymi i agencyjnymi, a także produkcję i łańcuch dostaw, marketing, finanse, HR i PR. Mariusz Chrobot wcześniej odpowiadał w Grupie Roust, która jest właścicielem CEDC, za rozwój biznesu na Węgrzech oraz w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

- Mariusz Chrobot jest absolwentem wydziału ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoją karierę zawodową rozpoczął na początku lat 90. w Polsce, w United Distillers, Diageo i Polmosie Józefów. W 2001 roku dołączył do Bols Premium jako Dyrektor Komercyjny, a następnie Dyrektor Generalny na Węgrzech. Po przejęciu CEDC przez Roust, odpowiadał za rozwój biznesu Grupy na Węgrzech oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co zaowocowało znakomitymi wynikami marek Royal, Jägermeister, Bols, Russian Standard, Żubrówka czy Gancia - poinformowała spółka CEDC.

CEDC jest największą firmą branży spirytusowej w Polsce, liderem segmentu wódek oraz czołowym graczem na rynku whisky i wina. Najpopularniejsze marki wódek z oferty CEDC to Żubrówka, Soplica, Bols i Żytniówka oraz m. in. Carlo Rossi, Grant’s, Jägermeister, Aperol, Campari, Metaxa, Remy Martin i Gancia z oferty alkoholi importowanych. W Polsce CEDC zatrudnia łącznie blisko 1.500 pracowników oraz prowadzi produkcję w dwóch fabrykach w Białymstoku i Obornikach.

© Portal Spożywczy 2020-07-05 19:24:31