Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tesco ogłosi regulamin zwolnień grupowych. Pracę straci ponad 2 tys. ludzi.

20 sierpnia 2019 r., w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie związkowców z władzami Tesco ws. zwolnień grupowych. Strony nie doszły do porozumienia, więc 22 sierpnia 2019 r. Tesco ogłosi regulamin zwolnień grupowych.


Autor: www.dlahandlu.pl
Data: 23-08-2019, 09:45
fot. shutterstock

"W tym tygodniu zakończyliśmy okres konsultacji w ramach procesu zwolnień grupowych. Celem Tesco jest zminimalizowanie liczby osób opuszczających firmę, więc jeśli to możliwe, Tesco będzie oferować pracownikom, których dotyczy proces alternatywne stanowiska w strukturach.

22 sierpnia, poinformowaliśmy pracowników o szczegółach pakietu oferowanego w ramach procesu zwolnień. Poza świadczeniami wymaganymi przez przepisy prawa dotyczącymi odpraw (1 – 3 miesięczne wynagrodzenia, zależne od stażu pracy), Tesco zaoferuje dodatkowe świadczenie w wysokości miesięcznego wynagrodzenia, zależne m.in. od formy rozwiązania umowy i kryterium obecności w miejscu pracy. Założenia pakietu świadczeń są spójne i ujednolicone dla osób na stanowiskach kierowniczych i niekierowniczych, dla pracowników sklepów i biur - napisało Tesco w oświadczeniu.

NSZZ "Solidarność" stoi na stanowisku, że wysokość dodatkowego świadczenia powinna być w jednakowej kwocie dla wszystkich pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska pracy.

Jak wyjaśniają związki zawodowe, drugim bardzo istotnym powodem dla którego nie doszło do porozumienie jest liczba zwalnianych pracowników. 

W opinii "Solidarności" Tesco nie przedstawiło argumentów co do zasadności zwolnienia pracowników podstawowych, w sklepach formatu supermarket i hipermarket kompaktowy. 

Więcej czytaj w serwisie www.dlahandlu.pl.

© Portal Spożywczy 2020-07-09 00:44:21