Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polskie firmy też już robią mięso i ser z roślin

Moda na niejedzenie mięsa powoduje, że nawet tacy producenci wędlin i nabiałów, jak Sokołów lub Łowicz wprowadzają do oferty również produkty w wersji roślinnej - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej". Dziennik dodaje, że to dopiero początek tego trendu.


Autor: Rzeczpospolita/PAP
Data: 28-08-2019, 08:01
fot. pixabay.com

Gazeta podaje, że globalny rynek produktów dla wegan ma być już wart ponad 25 mld dol. "Wyroby nie mogą zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, więc w grę nie wchodzi np. miód. Rozszerzając ofertę o mniej restrykcyjne, ale bezmięsne dania, czy produkty, mamy już ogromny rynek, który rozwija się na całym świecie w bardzo szybkim tempie. To nie tylko roślinne mleka, sery, ale także bezmięsne kiełbasy, kotlety, czy burgery" - czytamy.

Dziennik podaje, że "ogromna popularność" roślinnych zamienników dla m.in. mięsa i sera zaczęła się w USA, a "teraz także w Polsce coraz więcej firm chce na nowej modzie skorzystać". "Według szacunków kilka procent Polaków nie jada już mięsa, ale z badania IQS wynika, że 43 proc. nie rezygnując z niego całkowicie, mocno ogranicza spożycie. Dlatego rynek wymienników roślinnych dla mięsa czy nabiału ma ogromne perspektywy" - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

© Portal Spożywczy 2020-07-10 07:54:47