Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Graal: Inwestujemy przede wszystkim w innowacyjność

- Ostatnie lata to przede wszystkim inwestycje w innowacyjność, infrastrukturę i moce produkcyjne. Obecnie mamy jeden z najnowocześniejszych i największych parków przetwórczych w Europie. Będziemy utrzymywać ten kierunek - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Bogusław Kowalski, prezes Graala.


Autor: Adam Tubilewicz, Portalspozywczy.pl
Data: 03-09-2019, 09:05
Bogusław Kowalski, fot. PTWP

Bogusław Kowalski wskazuje, że co do zasady Graal skupia się na czterech obszarach, w które chce inwestować w sposób ciągły:

- Są to: zwiększanie wydajności, jakość i zwiększanie bezpieczeństwa produktu; ochrona środowiska, w tym zasobów wodnych; oraz innowacyjność. Inwestycje w innowacje mają charakter zarówno technologiczny (nowe maszyny i urządzenia, opakowania 3D, nowe typy opakowań) jak i produktowy - mówi.

Prezes Graala opowiedział nam także o zwiększaniu obecności Graala w segmencie HoReCa.

- HoReCa jest ciekawym i na pewno przyszłościowym segmentem rynku, w który także zamierzamy inwestować. Rozwijamy się mocno zarówno od strony kadrowej, jak i produktowej. Zacieśniamy współpracę z firmami działającymi w rynku HoReCa, przygotowujemy dedykowane oferty. Jesteśmy doceniani za wysoką jakość naszych wyrobów i dużą elastyczność we współpracy. Chcemy dostarczać do tego segmentu różnego rodzaju ryby świeże, ale także półprodukty i półgotowe dania. Planujemy również mocniejsze wejście z ofertą konserw rybnych. Gotowe, dobrze zbilansowane i sycące posiłki, zapakowane w ergonomiczny sposób mogą być ciekawym tematem dla rynku maszyn vendingowych. Widzimy tu wiele możliwości rozwoju - dodaje.

 

 

© Portal Spożywczy 2020-08-13 01:52:50