Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Spar Group realizuje kolejne etapy integracji z siecią Piotr i Paweł

Spar Group realizuje kolejne etapy integracji z siecią Piotr i Paweł. Zgodnie z założeniami Spar Group – jako inwestor – wspiera sieć w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju sieci. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z ponad 200 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym będzie wkrótce dostępne ponad 6.500 produktów od prawie 500 dostawców.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 05-09-2019, 12:38
fot. shutterstock

 – Realizujemy zaplanowany harmonogram integracji. To sygnał dla rynku, że Piotr i Paweł wkracza w kolejny etap zmiany na lepsze. Decyzja UOKiK oznacza, że sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci SPAR. Wspólnie z zespołem sieci Piotr i Paweł chcemy rozwijać dzisiejszą sieć sklepów. Bezpieczeństwo umów i wzajemnych relacji biznesowych stanowi jeden z filarów naszej dalszej współpracy – powiedział Tomasz Syller, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu WASZ SKLEP SPAR.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził transakcję przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The SPAR Group Ltd. 

– Naszym celem jest przede wszystkim ustabilizowanie relacji biznesowych pomiędzy siecią a partnerami. Po drugie pewność, przewidywalność i możliwość ułożenia długoterminowych kontraktów na mocnych podstawach. Decyzja SPAR GROUP co do nabycia udziałów potwierdza, że sieć Piotr i Paweł dysponuje wartościowym potencjałem – dodał Tomasz Syller.

Dotychczasowi franczyzobiorcy mają możliwość podpisania nowych umów współpracy wedle standardów obowiązujących w sieci zarządzanej przez WASZ SKLEP SPAR. 

© Portal Spożywczy 2020-07-12 23:24:31