Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Na 25-lecie Polmlek zapowiedział podwyżki cen mleka (galeria)

W Gniewie, 5. września br. Polmlek świętował 25 lat istnienia firmy. Celebra zgromadziła bardzo licznych gości, zarówno ze świata biznesu, jak i pracowników i dostawców Polmleku. Andrzej Grabowski, współwłaściciel, zapowiedział podwyżkę cen płaconych dostawcom za mleko.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 09-09-2019, 11:36
fot.PTWP

Na początku oficjalnej części wydarzenia przybliżono historię firmy oraz wszystkie zakłady należące dziś do Grupy Polmlek. - Początki nie były łatwe, ale mieliśmy szczęście do wspaniałych ludzi. Dziś jesteśmy największą prywatna firmą mleczarską w Polsce o tylko polskim kapitale – powiedział Andrzej Grabowski. Podziękował wszystkim pracownikom, rolnikom oraz wszystkim, którzy przybyli aby wspólnie obchodzić 25-lecie firmy. - Wkrótce proszę się spodziewać pewnej podwyżki cen mleka – powiedział Grabowski, kierując słowa do dostawców surowca. Słowa te spotkały się z dużym zadowoleniem znacznej części gości.

Po właścicielach głos zabrał minister środowiska, Henryk Kowalczyk. Podkreślił, że Polmlek zapewnia polskim rolnikom pewność płatności i stabilizację działania. - Właściciele się targują i mocno negocjują, ale dają pewność, że zapłacą ustaloną ostatecznie cenę – mówił minister Kowalczyk. - Polmlek to firma z polskim kapitałem, co jest dla obecnego rządu szczególnie ważne – dodał. Wspomniał także o działaniach, jakie resort środowiska podejmuje na rzecz rolnictwa i polskiej wsi. Wymienił tutaj m.in program wapnowania gleb czy zbiórkę folii rolniczych.

Obecny był także Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka, który podkreślał dobrą współpracę z Polmlekiem. Odczytał również fragment listu, jaki do właścicieli firmy skierował Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, który nie mógł przybyć osobiście.

Z kolei prof. dr hab. Ryszard J. Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zauważył, że wiele zakładów firmy oraz ich rozproszenie daje szansę na rozwój gospodarczy całych regionów. - Chcę złożyć najlepsze gratulacje dla firmy i jej właścicieli. Niezmiernie istotne jest, że Polmlek pokazuje, iż możliwy jest sukces tylko dzięki polskiemu kapitałowi. Liczba zakładów, które znajdują się w całej Polsce to szansa na rozwój całych regionów naszego kraju. Polmlek wpływa także na sukces całej polskiej branży mleczarskiej oraz staje się jej wizytówką na świecie – mówił rektor Górecki. Podkreślił również, że Polmlek jest doskonałym przykładem świetnej współpracy biznesu z nauką. Poinformował, że właściciele firmy będą w radzie doradczej rektora UWM.

Na zakończenie oficjalnej części, Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki otrzymali od pracowników firmy rower tandem.

Po części oficjalnej m.in. odbył się koncert zespołu Brathanki.

Wśród zaproszonych gości, oprócz pracowników i dostawców firmy, znaleźli się samorządowcy, kontrahenci oraz przedstawiciele środowiska mleczarskiego.

© Portal Spożywczy 2020-07-11 06:31:23