Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

ZM Henryk Kania: Prokuratura żąda dokumentacji prowadzenia działalności od 1 XII '12

Prokuratura Rejonowa Katowice - Południe zażądała wydania dokumentacji dotyczącej prowadzenia działalności przez Zakłady Mięsne Kania od 1 grudnia 2012 roku do chwili obecnej - podała spółka w komunikacie.


Autor: PAP Biznes
Data: 09-09-2019, 20:05
fot. materiały prasowe

"Zgodnie z uzasadnieniem, postanowienie, o którym mowa powyżej, jest związane ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach w sprawie prowadzenia przez spółkę, w okresie od marca 2012 r. do 31 marca 2019 r., księgowości i podawania wbrew przepisom ustawy o rachunkowości, w księgach rachunkowych spółki nieprawdziwych danych poprzez księgowanie w nich nierzetelnych faktur sprzedażowych wystawionych w spółce na rzecz spółek: Staropolskie Specjały sp. z o.o., Ekofood sp. z o.o., Fresh Investment sp. z o.o., Rubin Energy sp. z o.o., HK Logistic sp. z o.o., ZM Euromeat sp. z o.o. i inne podmioty oraz księgowania nierzetelnych faktur VAT wystawionych przez ww. podmioty na spółkę, zawyżanie stanów magazynowych w Spółce, co miało istotny wpływ na wynik finansowy spółki w poszczególnych okresach rozrachunkowych" - napisano.
 
"Stosownie do treści ww. postanowienia zachodzi konieczność zabezpieczenia dokumentacji dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej, w tym prowadzenia dokumentacji finansowo-księgowej spółki, niezbędnej do wyjaśnienia okoliczności sprawy i uzyskania rzeczy stanowiących dowód w sprawie, a także rzeczy służących do popełnienia przestępstw" - dodano.

© Portal Spożywczy 2020-07-12 21:01:51