Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Na polski rynek wchodzi platforma płatności online Stripe

Stripe, jedna z globalnych firm technologicznych, oferująca platformę płatności online wchodzi na polski rynek. Dzięki Stripe, lokalne firmy internetowe nie tylko szybciej mogą wejść na rynek globalny, ale zyskują też szansę szybszego rozwoju, dzięki możliwości akceptacji płatności z każdego krańca świata.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 10-09-2019, 10:11
fot. materiały prasowe

Globalna platforma płatnicza wyceniana na 22.5 miliardów dolarów, wkracza dziś na siedem nowych rynków europejskich, w tym do Polski. Polskie firmy internetowe dostają możliwość akceptowania płatności od klientów z całego świata w przeciągu kilku minut.

#OMGKRK - Kraków Startup Community, andcards oraz Pelvifly i wielu innych używa już Stripe w Polsce.

Stripe przetwarza transakcje na miliardy dolarów rocznie dla milionów firm, zarówno startupów jak i największych globalnych korporacji, takich jak Google, Amazon, Uber i Shopify. Kraków Startup Community, andcards oraz Pelvifly już korzystają z Stripe w Polsce, aby oferować swoje towary i usługi klientom z całego świata.

- W Polsce jest wiele przedsiębiorczych i technologicznych talentów. Uważamy, że w tym kraju jest jeszcze więcej firm, które mogą rozwijać swój biznes także globalnie - mówi Felix Huber, szef na region EMEA w Stripe.

Wystarczy kilka kliknięć, aby lokalne firmy mogły rozpocząć eksport w dowolne miejsce na świecie czy zacząć przyjmować płatności w ponad 130 walutach za pomocą infrastruktury Stripe. Co więcej, cały proces płatniczy zajmie nie więcej niż 10 minut. Klienci korzystając z rozwiązań Stripe, otrzymują dostęp do globalnej sieci płatności, infrastruktury oraz wielu dodatkowych opcji ułatwiających prowadzenie biznesu w sieci. Oprócz przyjmowania przelewów, przedsiębiorcy mogą korzystać z platformy do obsługi księgowości, rozliczeń czy wypłat na rzecz osób trzecich i optymalizacji płatności mobilnych - wszystko za pomocą jednego, scentralizowanego panelu zarządzania. Użytkownicy mają również dostęp do portfeli mobilnych, takich jak Apple Pay i Google Pay.

Płatności realizowane w wielu walutach narażone są na ataki cyberprzestępców, co zniechęca firmy do eksportu swoich towarów. Stripe korzysta z zaawansowanych technik uczenia maszynowego, aby zapewnić ochronę przed oszustwami jak również zapewnia zabezpieczenia, które chronią zarówno lokalne firmy jak i ich klientów przed nieuczciwymi transakcjami.

Coraz częściej działalność biznesowa prowadzona jest online i wzrasta liczba nowych firm internetowych w tym sklepów i przedsięwzięć opartych na crowdfundingu czy usługach wymagających subskrypcji. Stripe posiada dedykowane dla twórców oprogramowania i przedsiębiorców narzędzia, które wpierają firmy w rozwoju, pozwalając stać się następnym internetowym gigantem.

Ceny Stripe nie wiążą się z żadnymi opłatami instalacyjnymi, miesięcznymi ani ukrytymi. Rozpoczynają się od 1,4% + 0,25 € (Polska: 1,40% + 1 PLN) za udane obciążenie karty w Polsce.

 

© Portal Spożywczy 2020-07-12 09:01:52