Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kaufland złożył do UOKiK wnioski ws. nabycia pow. handlowych Tesco

Kaufland Polska Markety złożył do UOKiK wnioski w sprawie nabycia części mienia Snowfinch 19 II SPK oraz Zodiac - podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na stronie internetowej. Kaufland zamierza nabyć mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej wykorzystywanej przez Tesco Polska.


Autor: PAP Biznes
Data: 11-09-2019, 13:57
fot. shutterstock

Koncentracja stanowi drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k oraz Zodiac S.a.r.l. praw do nieruchomości, na których znajdują się obiekty handlowe Tesco.
 
Wnioski dotyczą powierzchni wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych na terenie Krakowa (przy ul. Wielickiej 259), Wrocławia (przy ul. Długiej 37/47), Lublina (przy ul. Orkana 4), Gdańska (przy ul. Cienistej 30) oraz Warszawy (przy ul. Stalowej 60/64).
 
Kaufland należy do Grupy Schwarz, która poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi.
 
Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, która prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.
 
Snowfinch 19 II SPK należy do Grupy 4fi, której działalność skupia się przede wszystkim na bezpośrednich inwestycjach w nieruchomości, akcje i obligacje, venture capital i prowadzeniu siłowni. W chwili obecnej Grupa 4fi nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej na terytorium Polski.

Zodiac należy do Grupy Origami, która skupia się na nabywaniu aktywów prywatnych, które są ulokowane w niepłynne struktury własnościowe i obciążone długiem, innymi ograniczeniami lub procesami sądowymi

© Portal Spożywczy 2020-07-12 20:49:44