Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Piotr i Paweł planuje zamknąć porozumienia z wierzycielami do końca roku

- Zakładamy, że uda nam się zamknąć porozumienie z wierzycielami i doprowadzić do głosowania nad układem jeszcze w tym roku. Przy wsparciu inwestora koncentrujemy się na spłacie zobowiązań, negocjacjach umów i odbudowaniu potencjału logistycznego. Dotychczas podpisaliśmy lub odnowiliśmy kontrakty z ponad 200 dostawcami. Wkrótce powinniśmy osiągnąć docelową ofertę logistyczną dla naszych partnerów handlowych i sklepów własnych - informuje zarząd spółek.

 - Porozumienia z bankami – wszystkimi współpracującymi ze spółkami Piotra i Pawła – są na tyle istotne, że pozwalają patrzeć z dużym spokojem i optymizmem na dalszy przebieg i zakończenie postępowań sanacyjnych. Obecnie czekamy na uprawomocnienie się złożonych spisów wierzytelności dla każdej ze spółek będącej w sanacji. Po potwierdzeniu ich przez sąd przystąpimy do przygotowania propozycji układowych. Sukcesywnie pracujemy nad szczegółowym planem rebrandingu poszczególnych sklepów Piotr i Paweł. Cały proces chcemy zamknąć najpóźniej do końca przyszłego roku – informuje zarząd spółek.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2019 sąd gospodarczy w Poznaniu umorzył postępowanie sanacyjne spółki Grupa Piotr i Paweł (dwie pozostałe spółki Piotr i Paweł SA oraz Piotr i Paweł Detal nadal są objęte postępowaniem sanacyjnym).© Portal Spożywczy 2021-07-26 07:10:55