Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Canpack zbuduje zakład przy Pilsner Urquell

Producent puszek z Krakowa zbuduje przy czeskim browarze zakład za 100 mln USD. W zeszłym roku uruchomił cztery inwestycje - czytamy w Pulsie Biznesu.

25 mld — tyle aluminiowych puszek do napojów rocznie będzie produkować wkrótce Canpack. Ten poziom osiągnie po uruchomieniu ostatnio ogłoszonej inwestycji — w zakład w kraju pilzneńskim w zachodnich Czechach, który będzie obsługiwać browar produkujący markę Pilsner Urquell oraz innych klientów w regionie.

Jeden z największych na świecie producentów puszek aluminiowych inwestuje, głównie w ich produkcję i głównie w fabryki greenfield, praktycznie bez przerwy. Firma analizuje rocznie kilkanaście potencjalnych projektów. Tylko w latach 2014-19 zainwestowała ponad 1 mld USD. W ubiegłym roku otworzyła dwie fabryki aluminiowych puszek do napojów oraz linię wieczek aluminiowych w Brazylii, fabrykę puszek aluminiowych w Indiach oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie. Zwiększyła sprzedaż opakowań o 16 proc. W tym roku rozpoczęła działalność fabryka w Kolumbii. Canpack działa w 19 krajach i sprzedaje do ponad stu.

Więcej na pb.pl© Portal Spożywczy 2021-07-28 19:41:51