Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

SuperDrob kupuje zakład produkcyjny w Goleniowie (wideo)

SuperDrob S.A. podpisał umowę nabycia przedsiębiorstwa od BBP Sp. z o.o. w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie). Zakład specjalizuje się w produkcji elementów pieczonych z drobiu.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 01-10-2019, 13:17
fot. mat. pras.

Jak informuje spółka, długofalowe plany SuperDrob zakładają znacząco zwiększyć obecne w SuperDrob możliwości produkcyjne w segmencie convenience food.

Główny zakład SuperDrob specjalizujący się w convenience food znajduje się w Łodzi. Produkuje dania z drobiu np. popcorn, nuggestsy, stripsy. SuperDrob jest jednym  z największych producentów w segmencie convenience food w Polsce.

BBP Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji elementów pieczonych z drobiu, i obecnie zatrudnia około 50 osób. Profil działalności zakładu w Goleniowie jest bardzo podobny do profilu zakładu w Łodzi. Doradcami prawnymi SuperDrob S.A. przy transakcji nabycia BBP Sp. z o.o. byli Mateusz Rogoziński oraz Magdalena Purol z kancelarii Crido Legal.

- Zamierzamy zwiększyć moce produkcyjne w SuperDrob, co jest zbieżne ze strategią naszej grupy kapitałowej. Rozwijamy segment convenience. To najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź naszego biznesu. Jesteśmy wiodącym graczem  w tej dziedzinie w naszym kraju. Stale rozwijamy kategorię dań gotowych z drobiu w Polsce oraz jesteśmy liczącym się producentem produktów convenience w Europie. Rozpoczęcie produkcji w zakładzie w Goleniowie jest jednym z kolejnych kroków naszych planów inwestycyjnych. Będzie to już drugi zakład w tym roku oddany do użytku, na początku roku uruchomiliśmy wytwórnię pasz w Łukowie - mówi Jarosław Kowalewski, Członek Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, SuperDrob S.A.

© Portal Spożywczy 2020-07-15 04:17:36