Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kaczyński: Dzięki nam poziom życia na wsi zbliżył się do tego w mieście

Prawo i Sprawiedliwość chce i jest partią polskiej wsi - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Kielcach. Podkreślił, że wieś jest beneficjentem prowadzonej przez PiS polityki społecznej, a poziom życia na wsi zbliżył się do tego, który jest w miastach.


Autor: PAP
Data: 09-10-2019, 17:36
Jarosław Kaczyński, fot. PiS

Środowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbywa się pod hasłem "Wierni polskiej wsi".

Kaczyński podkreślił, że celem PiS od lat było wyrównanie poziomu życia na wsi i w mieście, ale - jak dodał - jego formacja nie była w stanie realizować tego "w wielkiej skali" w czasie swych poprzednich rządów w latach 2005-2007. "Chociaż uczyniliśmy wtedy niemało i pamiętam, że już później, kiedy przegraliśmy wybory i byliśmy w opozycji, pewien rolnik, u którego gościłem, powiedział mi tak: za pana czasów to było tak, jak za Gierka, bo za Gierka wieś dostała pewną pomoc, ale to nie wiem czy to pan, czy Lepper" - wspominał, żartując, prezes PiS.

Dodał, że decyzje w sprawie wsparcia dla polskiej wsi podejmowało PiS, chociaż Samoobrona, partia ówczesnego wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera ją popierała. "Dziś Samoobrony już nie ma, przy władzy jest Prawo i Sprawiedliwość, a polska wieś w ciągu ostatnich kilku lat dokonała naprawdę wielkiego postępu" - ocenił Kaczyński.

Według niego obecnie przeciętny miesięczny dochód na głowę w rodzinie wiejskiej jest niewiele mniejszy od tego, który ma rodzina w mieście. "I to traktujemy jako wielkie osiągnięcie. I będziemy w tym kierunku konsekwentnie szli" - zapewnił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zadeklarował ponadto wsparcie dla mniejszych gospodarstw rolnych i dodał, że jest to także jedna z idei przyszłego komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Zwrócił uwagę, że wieś jest beneficjentem m.in. polityki społecznej PiS.

"Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi. I jest partią polskiej wsi" - zapewnił Kaczyński.

© Portal Spożywczy 2020-08-09 22:05:07