Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W księgarniach brakuje książek Olgi Tokarczuk

Po ogłoszeniu decyzji o przyznaniu Nagrody Nobla za 2018 r. Oldze Tokarczuk, Polacy tłumnie ruszyli do internetowych i tradycyjnych księgarni.


Autor: Rzeczpospolita
Data: 11-10-2019, 15:58
Fot. Facebook/Olga Tokarczuk

W internetowej księgarni Bonito.pl zostały wyłącznie anglojęzyczne pozycje z twórczości pisarki – podaje Rzeczpospolita.W Merlinie przy książkach Tokarczuk pojawia się napis "niedostępny".

Olga Tokarczuk była już wcześniej niezwykle popularną i chętnie kupowaną pisarką, jednak nagroda Nobla podziała jak wyjątkowy motor sprzedaży.

- Niezmiennie od lat każda kolejna książka Olgi Tokarczuk cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników i gości na listach TOP w Empiku. Po przyznaniu nagrody Bookera za „Bieguni” obserwowaliśmy dodatkową falę popularności twórczością Tokarczuk – mówi Monika Marianowicz - rzecznik Empiku Rzeczpospolitej.

Empik pochwalił się, że w ciągu 10 godzin sprzedał 12 tys. egzemplarzy książek Tokarczuk – zarówno wydań papierowych, jak i audiobooków i e-booków.

Marcin Baniak, dyrektor działu promocji Wydawnictwa Literackiego, szacuje w rozmowie z Bankier.pl, że do końca roku nabywców może znaleźć nawet 200 tys. książek autorstwa Tokarczuk.

© Portal Spożywczy 2020-08-08 22:44:58