Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pomorze: Zatrzymano 20–latka podejrzewanego o kradzieże z paczkomatów

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 20–latka podejrzewanego o kradzieże z paczkomatów. Znaleźli też należące do niego narkotyki. Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności - poinformowała KPP w Pruszczu Gd.


Autor: PAP
Data: 06-11-2019, 18:51

Jak poinformował PAP w środę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim (Pomorskie) st. sierż. Karol Kościuk na terenie powiatu gdańskiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy dochodziło do włamań i kradzieży z paczkomatów. Dochodzeniowcy ustalili, że związek z tą sprawą ma najprawdopodobniej 20-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego.

Jak wyjaśnił oficer prasowy, mężczyzna został na początku tygodnia zatrzymany. Kościuk zaznaczył, że zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 9 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Kościuk dodał, że policjanci dokonali w związku z tą sprawą szeregu przeszukań, podczas których odzyskali dużą część skradzionych rzeczy, a dodatkowo odkryli należące do 20-latka narkotyki. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z jeszcze podobnymi zdarzeniami, do których dochodziło na terenie kraju.

Jak poinformował oficer prasowy, 20-latek ten usłyszał we wtorek zarzuty kradzieży z włamaniem, a niebawem zostaną przedstawione jemu zarzuty posiadania narkotyków, po wydaniu opinii przez biegłego. Znaleziona substancja została zakwalifikowana przez policjantów jako narkotyki, ale do przedstawienia zarzutów potrzebna jest opinia biegłego. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

© Portal Spożywczy 2020-05-28 00:05:59