Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

ZPC Bałtyk wprowadza na rynek nową linię czekoladek Fantazja

Fabryka Czekolady „Bałtyk” wprowadziła na rynek nową linię czekoladek „Fantazja”. Obejmuje ona osiem różnorodnych kompozycji smakowych dla szerokiego grona klientów. Premiera nowych słodyczy odbyła się w sobotę, 16 listopada podczas Amber Expo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 18-11-2019, 10:07
fot. materiały prasowe ZPC Bałtyk

Czekoladki „Fantazja” należą do kultowych kolekcji Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”. Są to czekoladki z delikatnym nadzieniem o różnych smakach. Produkowane są od 1997 roku.

- Do dotychczasowych smaków „Fantazji” dołączyły teraz kolejne - mięta, kakao z rumem, wanilia, orzech, malibo, rum z toffi, advocat oraz brandy z kawą. Nowa kolekcja jest odpowiedzią na sympatie smakowe szerokiego grona naszych klientów – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”.

Nowe smaki „Fantazji” łączą tradycje z innowacyjnością. Można w nich odnaleźć np. smak rumu albo kawy. Te tradycyjne smaki zostały połączone ze współczesnymi, np. toffi i kakao. W nowej kolekcji czekoladek „Bałtyk” proponuje także smaki swoich czekolad nadziewanych, które od wielu lat są flagowym produktem gdańskiej fabryki czekolady.

Dodatkowym atutem nowej kolekcji czekoladek jest ich opakowanie w postaci gotowego, słodkiego upominku na każdą okazję. Osiem nowych smaków „Fantazji” zostało ukrytych w trzech różnych kartonikach po 180 gramów każdy. Smak mięty znajduje się w kartoniku „Fantazja Mintu”, a pozostałe smaki w kartoniku „Fantazja deserowa” (smak kakao-rum, waniliowy, orzechowy) oraz w kartoniku „Fantazja koktajlowa” (smaki malibo, rum&toffee, advocat, brandy&coffee).

Premiera „Fantazji” odbyła się podczas jednego z największych biegów na Pomorzu – AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób. Nowa kolekcja jest już w sprzedaży w sklepach firmowych „Bałtyku”, w sklepie internetowym, a już wkrótce trafi na słynny jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku. Następnie będzie dostępna w szerokiej dystrybucji.

„BAŁTYK” – najsłynniejsza na Pomorzu fabryka czekolady, której historia sięga 1923 roku i nierozerwalnie wiąże się z Gdańskiem. Czekolady, cukierki, pralinki, lizaki, bombonierki, drażetki czy orzeszki – to wszystko powstaje w rodzimych, polskich zakładach „Bałtyku” w Gdańsku i we Włocławku. 

© Portal Spożywczy 2021-01-27 08:41:44