Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kto przejmie hipermarkety Real? Są chętni!

Inwestor z segmentu nieruchomości, firma X + Bricks, podniósł ofertę na zakup niemieckiej sieci detalicznej Real. Grupa Metro, będąca jej właścicielem, ma jednak nadzieję na osiągnięcie porozumienia ze spółką Redos - informuje Retail Detail.

W lipcu X + Bricks i grupa SCP złożyły ofertę dotyczącą przejęcia hipermarketów Real, która była podobno wyższa niż oferta Redos. W tym czasie Metro wyraziło chęć zawarcia porozumienia z Redosem.

Z kolei konsorcjum, w tym X + Bricks, zwiększyło proponowaną kwotę, ale rzecznik firmy nie chciał ujawniać żadnych szczegółów. Ze swojej strony Metro potwierdziło zainteresowanie ze strony konsorcjum, ale dodało, że firma była w decydującej fazie negocjacji z Redos i była optymistycznie nastawiona do szybkiego podjęcia decyzji.

Bricks X + to inwestor z sektora nieruchomości, których najemcami są m.in. Lidl, Kaufland i Netto. Grupa SCP została założona w 2009 roku i zarządza 70 000 mkw. nieruchomości komercyjnych w Europie.© Portal Spożywczy 2022-01-18 10:48:35