Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Nowy terminal DHL Express w Poznaniu obsłuży 6 tys. paczek na godzinę

W Poznaniu został uruchomiony jeden z kluczowych terminali DHL Express w Polsce. Odbywa się w nim sort międzynarodowych przesyłek drogowych i lotniczych.

Znajdujący się w Poznaniu HUB drogowy i lotniczy pełni funkcję centrum dystrybucyjnego dla przesyłek drogowych z i do krajów Unii Europejskiej oraz przesyłek lotniczych z całego świata. Posiada on bezpośrednie połączenie między innymi z międzynarodowym HUB-em w Lipsku, który stanowi główny węzeł w globalnej sieci logistycznej DHL oraz z HUBami w Mediolanie, Hanowerze, EMA, Linzu i Wilnie.

Terminal został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, które zwiększają efektywność obsługi przesyłek. W obiekcie znajduje się między innymi w pełni zautomatyzowany system sortujący, o przepustowości nawet 6000 paczek na godzinę. Pozwoli to na znaczne zwiększenie możliwości operacyjnych całej sieci. Cały teren inwestycji wynosi aż 34 000 mkw., a powierzchnia samego magazynu to ponad 5 000 mkw. Znajduje się w nim 80 bram przeładunkowych – w tym 46 kurierskich, 32 przeznaczonych dla samochodów ciężarowych oraz 2 bramy bez doków. © Portal Spożywczy 2021-10-26 23:15:50